Gazetki PSS Społem Rybnik

( 4.53 )
liczba ocen: 34

Brak aktualnych gazetek PSS Społem Rybnik.


Wszystkie Sklepy PSS Społem Rybnik w różnych miastach

Zobacz Sklepy PSS Społem Rybnik w całej Polsce »

Więcej o PSS Społem Rybnik

 

PSS „Społem” w Rybniku to sieć o bardzo bogatej tradycji. Powstała w 1933 roku jako odpowiedź na sprywatyzowanie handlu w mieście Rybnik. Do jej powstania przyczynili się przedsiębiorczy mieszkańcy miasta ze środowisk robotniczych, nauczycielskich i uczniowskich. Początkowo Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rybniku sprzedawała przeważnie artykuły spożywcze wysokiej jakości oraz wyroby włókiennicze. Przestój w działalności spółki podczas I wojny światowej został przerwany otwarciem sklepu w Paruszowcu, w którym można było nabyć produkty spożywcze codziennego użytku, przetwory zbożowe oraz produkty przemysłowe. Przezwyciężając niesprzyjające warunki, firma stopniowo zwiększała zasięg swojej działalności do siedmiu sklepów sprzedających artykuły spożywcze, tekstylne oraz monopolowe.

 

W przełomowym 1948 roku zjednoczono w spółdzielni kilka spółek i warsztatów produkcyjnych Okręgowej Spółdzielni Kolejarzy w Rybniku, co spowodowało gwałtowny rozrost przedsiębiorstwa związany z napływem ludności  pracującej w kopalniach (Rybnik leży w okręgu węglowym). W jego skład wchodziło wówczas 48 punktów sprzedaży, 4 piekarnie, 2 masarnie i 4 zakłady gastronomiczne. Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii spółki było uruchomienie Spółdzielczego Domu Handlowego „Merkury”, dzięki któremu  odnotowano rozwój w branży obuwniczej, tekstylnianej i odzieżowej. Od 1961 roku zainwestowano w budowę piekarni, ciastkarni i pawilonu gastronomicznego.

 

Kolejny dom handlowy pojawił się dopiero w 1984 roku i rozpoczął swoją działalność pod nazwą „Hermes”. Działania Spółdzielni są ściśle powiązane z funkcją społeczną i wychowawczą, na których kształtowanie wpływały zajęcia w Ośrodku „Praktyczna Pani” dotyczące szycia, racjonalnego odżywiania lub nauki języków obcych. Swoim stałym klientom „Społem” w Rybniku oferuje nie tylko najwyższą jakość obsługi, artykułów spożywczych, ale także możliwość uczestniczenia w programie lojalnościowym, który umożliwia wymianę punktów na nagrody rzeczowe (np. sprzęt AGD) oraz bony. Spółdzielnia dba o swoich klientów, oferując im regularne promocje na artykuły codziennego użytku.