Gazetki Lego

( 3.25 )
liczba ocen: 8

Gazetki promocyjne Lego

Gazetki archiwalne

Gazetka promocyjna Lego - Katalog Lego - ważna do 31-05-2021
Gazetka Lego - Katalog LegoGazetka wygasła 31-05-2021
Gazetka promocyjna Lego - Wygrywaj z LEGO - ważna do 14-12-2020
Gazetka Lego - Wygrywaj z LEGOGazetka wygasła 14-12-2020
Gazetka promocyjna Lego - Rozpocznij przygodę z Lego!  - ważna do 31-12-2020
Gazetka Lego - Rozpocznij przygodę z Lego! Gazetka wygasła 31-12-2020
Gazetka promocyjna Lego - Katalog LEGO Styczeń - Maj 2020  - ważna do 31-05-2020
Gazetka Lego - Katalog LEGO Styczeń - Maj 2020 Gazetka wygasła 31-05-2020
Gazetka promocyjna Lego - Katalog lipiec-grudzień 2019 - ważna do 31-12-2019
Gazetka Lego - Katalog lipiec-grudzień 2019Gazetka wygasła 31-12-2019
Gazetka promocyjna Lego - The Lego Movie 2 - ważna do 30-06-2019
Gazetka Lego - The Lego Movie 2Gazetka wygasła 30-06-2019

Przeglądaj podobne gazetki

Więcej o Lego

LEGO - niezwykłe klocki dla niezwykłych dzieci

 

Przedsiębiorstwo zabawkarskie LEGO założył Oleg Kirk Christiansen w 1932 roku w Danii. Nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu “Leg godt” oznaczającego “Baw się dobrze”, natomiast jednym z możliwych łacińskich znaczeń słowa “Lego” jest “składam”.

 

Początki firmy wiążą się z produkcją zabawek drewnianych, jednak w 1947 roku firma zaczęła produkować również zabawki z tworzywa sztucznego. Był to pierwszy krok do projektu flagowego produktu LEGO - znanych dziś na całym świecie klocków. Pierwszy rodzaj klocków łączonych za pomocą specjalnego systemu wypustek i gniazd, powstał w 1949 roku. Stopniowy rozwój firmy poprzez poszerzanie asortymentu i rosnąca popularność klocków doprowadziły w 1958 roku do opatentowania systemu łączenia. Począwszy od lat 60, na rynek wchodzą zestawy umożliwiające budowę miast z modelami domów, samochodów i figurkami mieszkańców. W 1975 roku pojawiają się pierwsze “ludziki LEGO”, czyli proste minifigurki, które w 1978 roku wzbogacono o części ruchome.

 

Już w 2010 roku koncern LEGO posiadał 70% udziałów w światowym rynku klocków, co znaczy, żę produktami firmy bawi soę około 400 milionów ludzi. LEGO w swoim asortymencie posiada wiele ciekawych kolekcji tematycznych klocków. Niektóre z nich, to np. Architecture pozwalająca na budowę modeli najsłynniejszych światowych budowli; City umożliwiająca budowę miast i odgrywanie codziennych scenek z życia mieszkańców oraz Creator, która pozwala na budowę pojazdów i budynków w systemie 3 w 1, co oznacza, że z jednego zestawu można zbudować trzy różne rzeczy.

 

Wbrew powszechnej opinii, LEGO nie jest wyłącznie zabawą dla dzieci. Takie serie, jak Modular Buildings, przeznaczone są dla starszych i zaawansowanych budowniczych. Zestawy te zawierają ponad 2000 elementów i mogą się między sobą łączyć.

 

Istnieje również cała masa serii nawiązujących do znanych i lubianych filmów, gier i komiksów. Wymienić tu można serię Star Wars, Minecraft, czy Ghostbusters. LEGO to również klocki dedykowane dla dziewczynek, zestawy z serii Friends, czy Disney Princess z pewnością przypadną im do gustu.

 

LEGO nie tylko czerpie inspiracje z kultury, samo również stanowi inspirację dla twórców. Świadczą o tym bardzo popularne filmy i seriale animowane, tworzone przy wykorzystaniu stylistyki klocków LEGO. Takie produkcje, jak Lego Batman Movie, czy Lego Star Wars: The Yoda Chronicles stały się hitami nie tylko wśród najmłodszych. Istnieje także wiele gier komputerowych pod szyldem LEGO, w których mamy np. okazję uczestniczyć w przygodach znanych superbohaterów pod postacią ludzików LEGO.

 

Popularność duńskich klocków przyniosła nie tylko finansowy i marketingowy sukces. Firma jest szczególnie dumna z dwukrotnie nadanego tytułu “Zabawki Stulecia”, który świadczy o tym, że klocki LEGO na stałe wpisały się w światową kulturę.

 

Gazetka promocyjna LEGO - Świetna zabawa w niskiej cenie

 

Klocki LEGO można kupić w okazyjnych cenach. Firma regularnie organizuje korzystne promocje, by każdemu dać szansę na zabawę. Informacje o tych wyjątkowych okazjach zawiera gazetka promocyjna LEGO, w której zawsze znajdziesz coś dla swojego dziecka lub dla siebie.