Gazetki promocyjne, katalogi, ulotki i broszury

Przeglądaj gazetki i katalogi


Pokaż więcej

GAZETKI PROMOCYJNE

 

Oszczędzanie jest swego rodzajem wymogiem czasów naznaczonych widmem kryzysu ekonomicznego, ale również… dobrze postrzeganym zwyczajem i wręcz modą. Jak oszczędzać skutecznie? Wśród niezliczonych przepisów jeden zdecydowanie wyróżnia się pod względem swojej skuteczności i dostępności – regularne przeglądanie gazetek reklamowych sklepów i wyszukiwanie atrakcyjnych promocji. Gazetki promocyjne wydawane są nie tylko przez duże supermarkety i dyskonty, ale również przez relatywnie niewielkie sieci, skupiające sklepy osiedlowe oraz… przez sieci pretendujące do kategorii bardziej ekskluzywnych, kuszące trudno dostępnymi produktami z wyższej półki.

Broszury reklamowe prezentują aktualną ofertę sklepów ze szczególnym uwzględnieniem promocji i wyprzedaży. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to promocje najbardziej przyciągają uwagę i często decydują o wyborze sklepu. Przy dokonywaniu codziennych zakupów Polacy kierują się bowiem przede wszystkim ceną produktów – w obliczu atrakcyjnych promocji niekiedy nawet jakość schodzi na drugi plan. Częstym zabiegiem jest więc sygnalizowanie obniżki poprzez umieszczenie przy produkcie starej, przekreślonej ceny – a obok niej nowej, oczywiście bardziej atrakcyjnej.

 

Gazetka promocyjna źródłem informacji

 

Nic więc dziwnego, że gazetki promocyjne to jeden z najpopularniejszych sposobów informowania potencjalnych klientów o najatrakcyjniejszych ofertach, otwarciu nowego sklepu czy jego modernizacji. Aż 61% konsumentów wskazuje gazetki reklamowe jako najlepsze źródło wiedzy o promocjach w branży spożywczej oraz chemii gospodarczej (badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w listopadzie 2012 roku). Gazetki promocyjne to stosunkowo łatwy sposób na dotarcie do klientów – można je dystrybuować lokalnie, umieszczając specjalne stoiska w sklepach albo roznosząc je po okolicy. Dzięki temu reklama trafia do potencjalnych klientów, którzy skuszeni promocjami gotowi są wybrać się na zakupy.

 

Gazetki on-line

 

Coraz częściej gazetki promocyjne dostępne są w wersji on-line. Internet staje się bowiem medium o największej sile oddziaływania. Nic więc dziwnego, że zarówno sieci handlowe, jak i dedykowane serwisy takie jak Promocyjni.pl oferują użytkownikom możliwość przeglądania ulotek i katalogów w sieci. Dzięki temu potencjalni klienci mogą porównywać ceny i analizować promocje bez wychodzenia z domu. Coraz więcej sklepów detalicznych umożliwia również zakupy za pośrednictwem internetu. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ekologii. Wytworzenie 50 tysięcy papierowych gazetek reklamowych wymaga bowiem ścięcia aż 20 drzew, zużycia 4200 KWH energii oraz wpływa na zanieczyszczenie wody. Tymczasem publikacja on-line nie wiąże się ze stratami dla środowiska.