Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.09
2018
1209

W Biedronce już zapłacisz BLIKIEM

W Biedronce już zapłacisz BLIKIEM

Coraz więcej osób nie nosi ze sobą gotówki i woli płacić, na przykład kartą. Jednak bezgotówkowe życie nie zawsze jest proste i wciąż możemy trafić na punkty usługowe, gdzie nic nie uda nam się załatwić bez zapasu gotówki.

Co prawda liczba sklepów obsługujących karty płatnicze stale rośnie, ale niektórzy właściciele punktów sprzedaży poszli o krok dalej. Sieć sklepów Biedronka wychodzi na przeciw potrzebom współczesnych klientów i oprócz tradycyjnej płatności kartą oferuje również płatności Blik.

Miałeś prawo jeszcze o tym nie słyszeć, ponieważ płatności te są możliwe dopiero od 17 września 2018 r. Dzięki temu wychodząc na zakupy nie musisz już pamiętać o zabieraniu portfela i karty. W zupełności wystarczy, że będziesz miał ze sobą swój smartfon. No i oczywiście żeby chronić środowisko zabierz ze sobą torbę wielokrotnego użytku, by spakować zakupione produkty.

Jednak czym są płatności Blik i jak funkcjonują? Jest to polski system płatności mobilnych, opracowany z inicjatywy kilku banków, doskonały przykład na to, że banki potrafią ze sobą współpracować. Bazą do powstania tego systemu była aplikacja IKO, dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego. Żeby korzystać z tego sposobu płatności niezbędna jest nam aplikacja mobilna naszego banku. Jest to ta sama aplikacja, którą używamy na co dzień do wykonywania przelewów lub sprawdzania stanu konta. Wygenerowany w aplikacji sześciocyfrowy kod, służy do potwierdzenia danej transakcji. W sytuacji gdy robimy zakupy w sklepie, po poinformowaniu o chęci zapłacenia blikiem, zostaniemy poproszeni o wpisanie właśnie wygenerowanego kodu do terminala. Pamiętajmy, że jest to kod krótkoterminowy, aktywny tylko przez dwie minuty. Następnie w aplikacji mobilnej musimy potwierdzić płatność przez wpisanie pinu, którego zazwyczaj używamy do zalogowania się.

Ten rodzaj płatności stanowi duże ułatwienie i może być stosowany nie tylko w sklepach, ale też podczas zakupów internetowych, zamawiania jedzenia, czy wypłacania pieniędzy z bankomatu. Nie musimy każdorazowo tracić czasu na zalogowanie się na stronie internetowej naszego banku i wykonanie przelewu. Kolejnym plusem są przelewy na numer telefonu, które też funkcjonują w ramach blika. Dzięki temu łatwo na przykład oddamy pieniądze znajomemu, bez konieczności znajomości jego numeru konta!

Z tej metody płatności mogą korzystać klienci tych banków: PKO Bank Polski (aplikacja IKO), Pekao SA (aplikacja Peo Pay), ING Bank Śląski (aplikacja Moje ING Mobile), mBank (aplikacja mBank PL), Bank Millennium (aplikacja Bank Millennium), BZ WBK (aplikacja BZWBK24 mobile), Alior Bank (aplikacja Alior Mobile), Orange Finanse (aplikacja Orange Finanse), Getin Bank (aplikacja Getin Mobile), T-Mobile Usługi Bankowe (aplikacja T-Mobile Bankowe), BGŻ BNP Paribas (aplikacja GOmobile), Raiffeisen Polbank (aplikacja Mobilny Portfel), Credit Agricole (aplikacja CA24 Mobile).

Udostępnienie tej nowej formy płatności to nie jedyne zmiany jakie czekają nas w sklepach sieci Biedronka. Już rozpoczął się proces zmieniania wystroju w sklepach, na bardziej przystępny dla klientów, jak również wymiany wyposażenia na bardziej przyjazne środowisku. Jesteśmy ciekawi, jak te wszystkie zmiany zostaną przyjęte przez klientów.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie