Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

Panująca obecnie epidemia sprawia, że jesteśmy zamknięci w czterech ścianach. Wiele osób nie może lub nie chce wychodzić z domu ze względu na zdrowie. Jak w takiej sytuacji zadbać o swoje zdrowie?

Podstawą jest dobre nastawienie

Wiosna dla wielu osób to czas bycia aktywnym fizycznie. Chcemy wtedy zrzucić zbędne kilogramy lub rozruszać zastane ciało, by w wakacje cieszyć się idealną figurą i nienaganną kondycją. Jak jednak ćwiczyć, gdy wszystkie siłownie są zamknięte, a wyjście z domu jest ryzykowne? Oto nasze propozycje jak poradzić sobie z tak trudnymi warunkami! 

Ćwiczenia z wykorzystaniem maty

Są ćwiczenia, które można wykonywać niezależnie od warunków. Mowa tutaj o pompkach, brzuszkach, przysiadach i wielu innych. Z łatwością sami możemy ustalić godzinę ćwiczeń oraz to jak długo będziemy je wykonywać. Ciekawą opcją mogą być także treningi online, które składają się z gotowych poradników i zawierają wiele wskazówek jak ćwiczyć. 

Ćwiczenia siłowe

Wykonywanie ćwiczeń siłowych nie wymaga profesjonalnego sprzętu. Wystarczą hantle, a jeśli nie posiadasz nawet ich to nic straconego. Możesz wykorzystać butelki z wodą. Nie musisz chodzić na siłownię, by zobaczyć efekty! 

Wykorzystaj skakankę

Twoje dzieci mają skakankę? Wykorzystaj to! Ten niezwykle prosty przyrząd pozwala na spalanie olbrzymich ilości kalorii! To wręcz idealny sposób, by zastąpić sesje cardio w domowych warunkach. Dzięki skakance możesz spalić zbędne kilogramy, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się cellulitu.

Joga

Do uprawiania jogi nie potrzeba dużo. Wystarczy trochę miejsca i już możesz zacząć ćwiczyć. Joga pozwala się wyciszyć, opanować, uspokoić swój oddech, a także nadać ciału giętkości. Nie musisz bać się zaawansowanych pozycji. Joga posiada także wiele prostych ćwiczeń, które możesz wykonać.

Wykorzystaj sprzęt do ćwiczeń

To rozwiązanie dla osób, które mają w domu różne przyrządy do ćwiczeń. Masz w mieszkaniu bieżnię, rowerek albo ławeczkę do podnoszenia ciężarów? To idealny moment, żeby je wykorzystać! I to nie tylko dla fanów siłowni, ale także dla zapalonych biegaczy lub kolarzy.

Taniec

Nie zawsze odzyskiwanie formy musi być połączone z nudnymi ćwiczeniami. Możesz włączyć swoją ulubioną playlistę i zacząć ruszać się w jej rytm. Kwarantanna to także idealny moment, by nauczyć się tańca, który Cię zawsze interesował. Na internecie dostępne jest wiele poradników, które pomogą Ci zacząć. Znajdziesz tam wszystko: od ćwiczeń aerobowych po taniec brzucha. Możesz też zawsze rzucić się w wir muzyki i improwizować! 

Pilates

Celem pilatesu jest intensywne rozciągnięcie naszego ciała. Tak jak w przypadku tańca i tutaj możesz wykorzystać muzykę. Ćwiczenia opierają się na figurach gimnastycznych, które mają za zadanie sprawić, że twoje ciało będzie elastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwoli Ci także zmniejszyć bóle kręgosłupa i ujędrnić twoje ciało. Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, wykonaj rozgrzewkę, np. pomaszeruj w miejscu, wykonaj krążenia ramionami lub biodrami.

Ćwiczenie w domu nie musi być złe! 

Nie poddawaj się wirusowi. Ćwiczenie w domu nie musi być obowiązkiem. Poszukaj jego zalet! Dzięki naszej liście nie masz już wymówki, że nie możesz ćwiczyć, bo siłownia jest zamknięta. Nie musisz wcale opuszczać mieszkania! Jeśli nadal szukasz pomysłu, wykorzystaj internet. Jest on pełen pomysłów, które mogą Ci pomóc! 

Koronawirus Polska - najnowsze informacje

Kategorie: Poradnik
Tagi: kwarantanna, Sport, ćwiczenie w domu

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie