Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Lidl i Aldi budują mieszkania. Nowe budynki mają powstać już w następnym roku

Lidl i Aldi budują mieszkania. Nowe budynki mają powstać już w następnym roku
lidl.de

Nowe sklepy od Lidla i Aldi to dobre nie tylko dla sieci, lecz również dla samorządów.

Nowy zamysł Lidl i Aldi jest bardzo prosty i logiczny: na parterze sklep sieci dyskontów, powyżej – kilka mieszkań na wynajem. Takie budynki powstaną już wiosną 2020 roku w Berlinie i Poczdamie. Aldi zapowiada budowę około 2 tys. Mieszkań na terenie Berlina, a jedna trzecia mieszkań stanie mieszkaniami socjalnymi, dla których lokatorów cena wynajmu będzie około 6.5 € za metr kwadratowy. Dla pozostałych najemców cena będzie wahać się pomiędzy 10 a 12€ za m2.

Przykładowy budynek Aldi


Aldi Nord jednak podkreśla to, że firma nie planuje wchodzić na rynek nieruchomości, jedynie chce modernizować swoje podejście do budowania nowych placówek. Ponadto, w taki sposób Lidl i Aldi mogą ominąć pewne przepisy związane z budową nowych sklepów. Lidl już ma podobne projekty zrealizowane w Berlinie i Stuttgarcie. Następne budynki powstaną najprawdopodobniej we Frankfurcie i Monachium. Pomysł z połączeniem mieszkań wraz ze sklepami sprawdził się również w Wielkiej Brytanii. Lidl zapowiada budowę nowego bloku, który będzie mieścił sklep Lidl, 3 tys. mieszkań oraz szkołę z zewnętrznymi boiskami.


Nowe mieszkania na wynajem pomogą nie tylko sieciom, ale również samorządom Niemieckim. Według ostatnich badań w Niemczech brakuje około miliona mieszkań. Aby rozwiązać ten problem, rocznie ma powstawać około 400 tys. Mieszkań, jednak w roku 2018 powstało jedynie 300 tys. Budowa nowych bloków przez sieci sklepów pomoże zrealizować ten cel oraz zapewnić mieszkanie większej ilości ludzi.

 

Kategorie: Aktualności
Tagi: nowe mieszkanie, Lidl, Aldi

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie