Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Co Polacy kupują na grilla?

Co Polacy kupują na grilla?

Niedługo zacznie się sezon na grillowanie. Polacy mają swoje ulubione produkty, które co roku znikają bardzo szybko ze sklepowych półek i lodówek.

Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje sezonu grillowego. Jest to czas, kiedy chętnie spędzamy czas z rodziną lub ze znajomymi na świeżym powietrzu. Już w kwietniu zaczynamy wyciągać grill, jednakże najwięcej spotkań urządzamy między majem a sierpniem. Każdy gospodarz, a czasem nawet i goście, chce pochwalić się najlepszymi potrawami.

Najczęściej na grilla kupujemy mięso, a wśród niego króluje karkówka. Dużą popularnością cieszy się również boczek, polędwiczki i żeberka. Na grillu pojawia się równie często drób: pierś kurczaka, skrzydełka oraz udka. Mimo iż na wiosenno-letnich biesiadach króluje mięso, Polakom nie są obce wegetariańska alternatywa.  Coraz częściej na grillu możemy zaobserwować ryby, warzywa, a nawet owoce.  

Wielu Polaków deklaruje, że woli samodzielnie przygotować  potrawy na grilla, jednakże nie zawsze na to mają czas. Sieci sklepów jak na przykład Biedronka czy Lidl prześcigają się w gotowych produktach. Paczkowane mięso jest już w marynacie i nie wymaga dodatkowej obróbki. Wielu konsumentów decyduje się na takie produkty, by zaoszczędzić tak swój czas.

Kategorie: Poradnik
Tagi: boczek, karkówka, ryby, warzywa, mięso, grillowanie, grill

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowość na rynku - herbatka mrożona od Herbapol!
Nowości
22.05
2019
1209

Nowość na rynku - herbatka mrożona od Herbapol!

Przygotowując do sezonu letniego firma Herbapol wprowadza na rynek nową pozycję – herbata mrożona.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

NFZ przygotował darmową dietę z listą zakupów
Polecamy
15.05
2019
1209

NFZ przygotował darmową dietę z listą zakupów

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia można otrzymać dietę DASH na dwa tygodnie.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie