Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Co Polacy kupują na grilla?

Co Polacy kupują na grilla?

Niedługo zacznie się sezon na grillowanie. Polacy mają swoje ulubione produkty, które co roku znikają bardzo szybko ze sklepowych półek i lodówek.

Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje sezonu grillowego. Jest to czas, kiedy chętnie spędzamy czas z rodziną lub ze znajomymi na świeżym powietrzu. Już w kwietniu zaczynamy wyciągać grill, jednakże najwięcej spotkań urządzamy między majem a sierpniem. Każdy gospodarz, a czasem nawet i goście, chce pochwalić się najlepszymi potrawami.

Najczęściej na grilla kupujemy mięso, a wśród niego króluje karkówka. Dużą popularnością cieszy się również boczek, polędwiczki i żeberka. Na grillu pojawia się równie często drób: pierś kurczaka, skrzydełka oraz udka. Mimo iż na wiosenno-letnich biesiadach króluje mięso, Polakom nie są obce wegetariańska alternatywa.  Coraz częściej na grillu możemy zaobserwować ryby, warzywa, a nawet owoce.  

Wielu Polaków deklaruje, że woli samodzielnie przygotować  potrawy na grilla, jednakże nie zawsze na to mają czas. Sieci sklepów jak na przykład Biedronka czy Lidl prześcigają się w gotowych produktach. Paczkowane mięso jest już w marynacie i nie wymaga dodatkowej obróbki. Wielu konsumentów decyduje się na takie produkty, by zaoszczędzić tak swój czas.

Kategorie: Poradnik
Tagi: boczek, karkówka, ryby, warzywa, mięso, grillowanie, grill

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie