Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Co Polacy kupują na grilla?

Co Polacy kupują na grilla?

Niedługo zacznie się sezon na grillowanie. Polacy mają swoje ulubione produkty, które co roku znikają bardzo szybko ze sklepowych półek i lodówek.

Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje sezonu grillowego. Jest to czas, kiedy chętnie spędzamy czas z rodziną lub ze znajomymi na świeżym powietrzu. Już w kwietniu zaczynamy wyciągać grill, jednakże najwięcej spotkań urządzamy między majem a sierpniem. Każdy gospodarz, a czasem nawet i goście, chce pochwalić się najlepszymi potrawami.

Najczęściej na grilla kupujemy mięso, a wśród niego króluje karkówka. Dużą popularnością cieszy się również boczek, polędwiczki i żeberka. Na grillu pojawia się równie często drób: pierś kurczaka, skrzydełka oraz udka. Mimo iż na wiosenno-letnich biesiadach króluje mięso, Polakom nie są obce wegetariańska alternatywa.  Coraz częściej na grillu możemy zaobserwować ryby, warzywa, a nawet owoce.  

Wielu Polaków deklaruje, że woli samodzielnie przygotować  potrawy na grilla, jednakże nie zawsze na to mają czas. Sieci sklepów jak na przykład Biedronka czy Lidl prześcigają się w gotowych produktach. Paczkowane mięso jest już w marynacie i nie wymaga dodatkowej obróbki. Wielu konsumentów decyduje się na takie produkty, by zaoszczędzić tak swój czas.

Kategorie: Poradnik
Tagi: boczek, karkówka, ryby, warzywa, mięso, grillowanie, grill

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Z opakowaniem na zakupy. Gdzie jest to możliwe?
Polecamy
22.08
2019
1209

Z opakowaniem na zakupy. Gdzie jest to możliwe?

Carrefour zachęca swoich klientów do robienia zakupów z własnymi pojemnikami lub słoikami. Dzięki takiej polityce ludzie mogą znacząco przyczynić się do redukcji odpadów.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie