Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

XXI wiek naznaczony jest troską o środowisko, społeczną odpowiedzialnością za los planety oraz marketingowymi kampaniami ekologicznymi. Jednym z takich pomysłów jest styl życia zwany Zero Waste. Taki lifestyle polega na redukowaniu ilości produkowanych śmieci do minimum, by finalnie dojść do takiego poziomu, w którym nie będziemy generować odpadów. Mało tego - to świadoma decyzja, gdzie wybieramy naturalne i organiczne produkty bezpośrednio od rolników czy hodowców lub samodzielną uprawę, zamiast kupować silnie przetworzoną żywność w plastikowych czy metalowych opakowaniach.

Ostatnimi dniami głośno zrobiło się o bydgoskim Carrefourze na Fordonie (przy ulicy Skarżyńskiego 2), który zaczyna wprowadzać politykę Zero Waste. Na zakupy można przyjść ze swoimi pojemnikami, słoikami, torbami i pudełkami, by zapakować do nich świeże bułki, wędliny, sery i produkty spożywcze na sztuki lub na wagę. Dzięki takiemu zabiegowi sieć sklepów liczy na znaczne ograniczenie zużycia opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych i jednocześnie do 2025 roku Carrefour Polska deklaruje wprowadzenie 100% opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania. Osoby proekologiczne bardzo ciepło zareagowały na pomysł francuskiej sieciówki podkreślając, że Carrefour dostrzega problem skażenia środowiska jednorazowymi opakowaniami i uwrażliwia społeczeństwo na to zagadnienie.Póki co, jest to dość niespotykany pomysł w Polsce. Dotychczas były to raczej działania indywidualnych przedsiębiorców lub małych, osiedlowych sklepików niebędących koncernem lub sklepem sieciowym. Jednakże pozytywne działania z Bydgoskiego Carrefoura napawają optymizmem osoby, którym los planety nie jest obojętny. Do tego może to być początek nowego trendu marketingowego, którego wprowadzenie w pozostałych sklepach wpłynie nie tylko pozytywnie na środowisko, ale i na słupki sprzedażowe.

Pomimo tego, że w Polsce ten styl życia dopiero zyskuje na popularności, to nie możemy powiedzieć, iż Zero Waste jest nową ideologią. Sam pomysł powstał w latach 70-tych, ale popularność zyskał w latach 1998-2002. Formalnie, pierwsza grupa Zero Waste International Alliance powstała w 2003 roku i najprężniej działa na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Niemiec, Japonii i Francji. Polskie stowarzyszenie istnieje od marca 2017 roku, więc niedługo będziemy świętować drugą rocznicę utworzenia tego towarzystwa.

Czy mamy szansę na redukcję produkowanych odpadów i ograniczenie emisji toksyn? Niewątpliwie, w końcu Zero Waste jest naszym sojusznikiem w tej kwestii. Potrzeba jednak jeszcze wielu kampanii uwrażliwiających społeczeństwo na problem jednorazowych, plastikowych opakowań.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie