Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

XXI wiek naznaczony jest troską o środowisko, społeczną odpowiedzialnością za los planety oraz marketingowymi kampaniami ekologicznymi. Jednym z takich pomysłów jest styl życia zwany Zero Waste. Taki lifestyle polega na redukowaniu ilości produkowanych śmieci do minimum, by finalnie dojść do takiego poziomu, w którym nie będziemy generować odpadów. Mało tego - to świadoma decyzja, gdzie wybieramy naturalne i organiczne produkty bezpośrednio od rolników czy hodowców lub samodzielną uprawę, zamiast kupować silnie przetworzoną żywność w plastikowych czy metalowych opakowaniach.

Ostatnimi dniami głośno zrobiło się o bydgoskim Carrefourze na Fordonie (przy ulicy Skarżyńskiego 2), który zaczyna wprowadzać politykę Zero Waste. Na zakupy można przyjść ze swoimi pojemnikami, słoikami, torbami i pudełkami, by zapakować do nich świeże bułki, wędliny, sery i produkty spożywcze na sztuki lub na wagę. Dzięki takiemu zabiegowi sieć sklepów liczy na znaczne ograniczenie zużycia opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych i jednocześnie do 2025 roku Carrefour Polska deklaruje wprowadzenie 100% opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania. Osoby proekologiczne bardzo ciepło zareagowały na pomysł francuskiej sieciówki podkreślając, że Carrefour dostrzega problem skażenia środowiska jednorazowymi opakowaniami i uwrażliwia społeczeństwo na to zagadnienie.Póki co, jest to dość niespotykany pomysł w Polsce. Dotychczas były to raczej działania indywidualnych przedsiębiorców lub małych, osiedlowych sklepików niebędących koncernem lub sklepem sieciowym. Jednakże pozytywne działania z Bydgoskiego Carrefoura napawają optymizmem osoby, którym los planety nie jest obojętny. Do tego może to być początek nowego trendu marketingowego, którego wprowadzenie w pozostałych sklepach wpłynie nie tylko pozytywnie na środowisko, ale i na słupki sprzedażowe.

Pomimo tego, że w Polsce ten styl życia dopiero zyskuje na popularności, to nie możemy powiedzieć, iż Zero Waste jest nową ideologią. Sam pomysł powstał w latach 70-tych, ale popularność zyskał w latach 1998-2002. Formalnie, pierwsza grupa Zero Waste International Alliance powstała w 2003 roku i najprężniej działa na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Niemiec, Japonii i Francji. Polskie stowarzyszenie istnieje od marca 2017 roku, więc niedługo będziemy świętować drugą rocznicę utworzenia tego towarzystwa.

Czy mamy szansę na redukcję produkowanych odpadów i ograniczenie emisji toksyn? Niewątpliwie, w końcu Zero Waste jest naszym sojusznikiem w tej kwestii. Potrzeba jednak jeszcze wielu kampanii uwrażliwiających społeczeństwo na problem jednorazowych, plastikowych opakowań.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Wygodne rozwiązanie na Twój taras - fotel wiszący.
Poradnik
23.08
2019
1209

Wygodne rozwiązanie na Twój taras - fotel wiszący.

Chcesz w spokoju napić się kawy, przeczytać ciekawą książkę lub po prostu odprężyć się, delikatnie bujając się jak w hamaku? W ofercie Castoramy oraz Leroy Merlin możesz nabyć mebel inny niż wszystkie, wiszące krzesło.

Czytaj więcej »
Marcin Ofertowicz

Marcin Ofertowicz

Zobacz wszystkie