Blog - Najnowsze informacje o promocjach


Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Dzień Kobiet to święto z bardzo długą tradycją. Po raz pierwszy obchodzony 8 marca był w roku 1910 za sprawą Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze, a jego głównym celem miało być budowanie społecznego poparcia w kampanii na rzecz praw wyborczych dla kobiet oraz ogólnej poprawy ich sytuacji. Przez lata święto to stanowiło doskonałą okazję do przeprowadzenia różnego rodzaju manifestacji, dzięki którym kobiety miały szansę głośno mówić o swoich prawach, a w wielu przypadkach także je dla siebie wywalczyć. Była to też doskonała okazja do tego, aby wyrazić wdzięczność dla wszystkich kobiet za ich wkład w rozwój wszelkich dziedzin ludzkiego życia. Wkład, o którym na co dzień zwykło się zapominać.

W Polsce lata świetności swoje święto przeżywało w okresie PRL-u, kiedy to nie tylko głośno mówiono o kobiecych zasługach, ale też ofiarowywano im kwiaty oraz drobne upominki (rajstopy, mydło, kawę i tym podobne). Obecnie jego znaczenie spadło, ale w dalszym ciągu jest to świetna okazja na to, aby wywołać uśmiech na twarzach ważnych dla nas kobiet, wyrazić wdzięczność za to, że są częścią naszego życia oraz podziękować za wszystko, co dla nas robią. Nie trzeba wiele, bowiem najważniejsza jest pamięć.

Do najpopularniejszych prezentów wręczanych kobietom z okazji ich święta należą niezmiennie kwiaty, czekoladki i biżuteria. Jeśli w tym roku chciałbyś ofiarować im cos innego, oto kilka pomysłów! Po pierwsze – świece. Większość kobiet bardzo lubi wszelkiego rodzaju zapachowe i ozdobne świeczki, jak także piękne, dekoracyjne świeczniki. Alternatywą może być na przykład kadzidełko wraz z atrakcyjnym stojaczkiem. Do świeczki dorzucić można na przykład książkę albo – w przypadku pełnoletnich Pań – wino, wówczas przyjemny wieczór będzie zagwarantowany. Innym pomysłem są akcesoria do kąpieli – różnego rodzaju olejki, kule musujące, myjki i tym podobne. Dzięki temu kobieta będzie mogła odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu. Tutaj w zestawie także dobrze sprawdzą się świeczki bądź wino, można też na przykład zakupić ładny, wygodny szlafrok. Pomysłem, który zawsze się sprawdzi są ramki lub albumy na zdjęcia. Jest to wspaniały sposób na upamiętnienie najpiękniejszych momentów naszego życia, który lubi zdecydowana większość kobiet. Piękna ramka, którą będzie można powiesić na ścianie albo położyć na biurku w pracy z pewnością sprawi wiele radości. Dla miłośniczek kawy i herbaty także znajdzie się wiele gadżetów. Piękne filiżanki z talerzykami, zaparzacze, czajniczki – do wyboru, do koloru! W pakiecie oczywiście ulubiona kawa bądź herbata! Alternatywą może być także bon podarunkowy do jednej z popularnych kawiarni. Jeśli kobieta, którą pragniemy obdarować podarunkiem jest miłośniczką kultury, zdecydować się możemy także na przykład na ciekawą książkę, nową płytę ulubionego zespołu, film na dvd na którym po raz pierwszy byliście razem w kinie itp.

Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy wszystkiego, co najlepsze. Zdrowia, miłości i uśmiechu na twarzy – każdego dnia, nie tylko 8 marca.
 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie