Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.02
2018
1209

Masło kokosowe - czy warte jest swojej ceny? Białe zdrowie pod wieloma postaciami.

Masło kokosowe - czy warte jest swojej ceny? Białe zdrowie pod wieloma postaciami.

Masło kokosowe - nie dość, że zdrowe, to jeszcze uniwersalne. Ten bogaty w witaminy tłuszcz stosuje się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Swój szeroki wachlarz zastosowania zawdzięcza unikalności w budowie struktury, która umożliwia nam dbanie o zdrowy żołądek i fenomenalny wygląd. Wiedzę o unikalnych właściwościach owoców palmy kokosowej odkryli już mieszkańcy starożytnych Indii, którzy nazwali to drzewo “kalpa vriksha”, co tłumaczy się jako “drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia”. Na terenach Polinezji palma kokosowa nazywana jest drzewem o tysiącu zastosowań. Zważając na fakt zdrowego trybu życia starożytnych plemion, powinniśmy czerpać z ich doświadczeń, by żyć jak najbliżej natury w tak zanieczyszczonych czasach. Masło kokosowe okazuje się być idealnym suplementem zdrowej diety, o czym przekonasz się w dalszej części artykułu.

Masło kokosowe - smak i zdrowie idą w parze

 

B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk. I to wszystko w jednym wiórku! Mając ich więcej, jesteś w stanie stworzyć słodkie masło, które nada się jako substytut normalnego. Z powodzeniem nałoży się je zarówno na pieczywo, jak i na twarz. W obydwu przypadkach zawarty w nim zestaw witamin wywrze pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, a jego fenomenalny, słodki posmak będzie idealną bazą dla wszelkiego rodzaju deserów - kremów, budyniów i mas na sernik.

 

Chwila, wszystko co słodkie jest Ci obce z racji unikania cukrów? Uważaj - mimo słodkiego posmaku, masło kokosowe jest od nich w 100% wolne, dlatego rekomenduje się je osobom na diecie. Nie lubisz kokosowego smaku? Wykorzystaj zatem masło kokosowe inaczej. Borykasz się z suchymi, zniszczonymi włosami o rozdwojonych końcówkach? Twoja cera przypomina papier ścierny? Twoje rany nie chcą się zagoić, a na skórze często występują egzemy? Masło kokosowe jest odpowiedzią na te i inne problemy. Ostatnie badania wykazują nieocenione właściwości w opóźnianiu procesów starzenia skóry -  masło kokosowe stosuje się nawet przeciwko chorobie Alzheimera.

 

Masło kokosowe - kupić czy zrobić?

 

Palma kokosowa jest najczęściej występującą palmą, rośnie na wszystkich plażach tropikalnych. Niestety, uzyskanie samego masła kokosowego nie jest tanim procesem, stąd też relatywnie wysoka cena tego produktu. Otrzymywane jest poprzez tłoczenie i rozgrzanie kopry, czyli miąższu orzechów palmy kokosowej. Najczęściej jest odkwaszane, wybielane i rafinowane. Tłoczone na zimno okazuje się o wiele zdrowsze, a co za tym idzie zdecydowanie droższe od rafinowanego.

 

Dzięki tłoczeniu na zimno zachowuje swój obłędny zapach i wszystkie właściwości zdrowotne. Dostaniesz je w wybranych sklepach marki premium, dokonasz także zakupu przez internet. Ale możesz również zrobić je samemu w domu! Nie jest to najprostsze i najszybsze zadanie, ale efekt jest wart każdej poświęconej minuty. Zainspiruj się przepisami popularnych blogerów kulinarnych i daj się rozkoszować uniwersalnym masłem kokosowym, które jest po prostu dobre na wszystko!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: masło, masło kokosowe, Zdrowie, kokos, uroda

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie