Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.01
2018
1209

Co spakować na zimową górską wycieczkę?

Co spakować na zimową górską wycieczkę?

Większość osób w górach zimą  jeździ na nartach lub snowboardzie na ośnieżonych i nowoczesnych stokach. Niektórzy wolą natomiast chodzić po górskich terenach i podziwiać niesamowite zimowe krajobrazy. Co warto wziąć na wycieczkę górską? Jaki strój ochroni nas przed zimnem i zapewni wygodę? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Wycieczka w góry

Jeśli wybieramy się na niewymagającą wycieczkę w góry, która będzie raczej spacerem, to możemy wziąć ze sobą kilka drobnych rzeczy. Z pewnością trzeba zabrać jakąś żywność. Przygotuj kilka kanapek, małą paczkę kabanosów i batoniki czekoladowe lub czekoladę. Dzięki temu na wycieczce nikt nie będzie głodny i każdy zyska mnóstwo energii! Jedzenie warto zapakować do niedużego plecaka, do którego można też schować aparat fotograficzny, czy telefon.

Jak się ubrać na wyprawę w góry?

Gdy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy się wybrać na długą wyprawę górską, to oprócz jedzenia i drobnych rzeczy potrzebny będzie nam wygodny i ciepły strój. Przede wszystkim trzeba założyć bieliznę termoaktywną, odprowadzającą wilgoć na zewnątrz. Następnie powinniśmy zaopatrzyć się w jakościowe i ciepłe spodnie oraz kurtkę przeciwwiatrową. Nie można zapomnieć o nieprzemakalnych butach zimowych, czapce z nausznikami oraz grubych rękawicach.

Apelujemy również o rozwagę! Zimowe warunki w górach bywają bardzo trudne, dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, to lepiej nie ryzykować i zrezygnować z górskiej wyprawy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Kategorie: Poradnik
Tagi: wycieczka w góry, wycieczki, góry

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!
Poradnik
25.01
2019
1209

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!

Walentynki to czas kiedy zakochani celebrują swoją miłość. 14 lutego mamy okazję obdarować swoją drugą połówkę drobnym prezentem i spędzić razem czas. Jeśli nie wiesz co wręczyć swojej ukochanej osobie o to kilka pomysłów, które na pewno jej/jemu się spodobają!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie