Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.12
2017
1209

Piramida żywieniowa - przeznaczenie i konkretne zalecenia

Piramida żywieniowa - przeznaczenie i konkretne zalecenia

Piramida żywieniowa to kilka zasad, które powinny towarzyszyć nam na co dzień. Przede wszystkim, warto pamiętać, aby spożywać posiłki regularnie. Zaleca się spożywanie pięciu posiłków co 3-4 godziny. Jak najczęściej powinniśmy jeść warzywa oraz owoce i to w jak największej ilości.

Zaleca się również spożywanie produktów pełnoziarnistych oraz codziennie wypijanie przynajmniej trzech szklanek mleka. Jest to wspaniałe źródło wapnia, które jednocześnie możemy zastąpić kefirem, bądź naturalnym jogurtem. Niezwykle istotny wpływ na nasze zdrowie mają ryby oraz nasiona roślin strączkowych, a także jaja. Warto wybierać chude mięso i stanowczo ograniczać spożycie produktów wysoko przetworzonych.

Młodzi ludzie powinni ograniczać spożycie tłuszczów zwierzęcych. Warto zastąpić je olejami pochodzenia roślinnego. Dietetycy polecają unikanie spożycia nadmiernej ilości cukru, wszechobecnego w słodyczach oraz w słodzonych napojach. Zamiast tego warto pozyskiwać cukier z owoców, bądź z orzechów. Co więcej, zaleca się unikania dosalania potraw, a także unikanie wszelkich słonych przekąsek typu krakersy lub paluszki.

Niezwykle istotne jest picie wody po każdym posiłku. Woda wypłukuje z naszego organizmu toksyny oraz skutecznie nawadnia organizm. Ostatnią zasadą jest oczywiście aktywność fizyczna, którą powinniśmy uprawiać w szkole oraz poza szkołą. Sport to zdrowie, to prawda znana już od lat i w tej kwestii nic się nie zmienia. Codzienna aktywność fizyczna spowalnia starzenie się organizmu, a także zapewnia nam lepszą kondycję fizyczną i dobre samopoczucie.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie