Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.12
2017
1209

Masło orzechowe – doskonałe źródło energii

Masło orzechowe – doskonałe źródło energii

Pomimo faktu, że masło orzechowe zawiera całkiem sporo kalorii, może być całkiem zdrowym elementem diety. Jednak tylko pod warunkiem, jeśli będziemy wybierać produkt najwyższej jakości o wysokiej zawartości orzechów. Dodatkowo, takie masło orzechowe nie powinno zawierać cukrów oraz tłuszczów utwardzonych.

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest masło orzechowe. To wyrób sporządzony z orzechów, które są prażone w temperaturze 200 stopni. Masło orzechowe najczęściej wytwarzane jest z orzechów arachidowych, ale jeżeli masz tylko taką część, to oczywiście Twoje domowe masło orzechowe może być zrobione z innych orzechów. Każdy rodzaj jest odpowiedni!

Masło orzechowe posiada wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest bogate w białko. Od ciebie zależy ile białka będzie dokładnie zawierało masło orzechowe. Przepis, który wybierzesz do jego sporządzenia będzie miał na to bardzo znaczny wpływ. Pamiętaj o tym, że masło orzechowe charakteryzuje się także wysoką zawartością tłuszczy nienasyconych. Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ są to zdrowe tłuszcze.

Dodatkowo masło orzechowe jest wspaniałym źródłem energii, która pozwoli ci pozostać aktywnym lub aktywną przez resztę dnia. Masło orzechowe lub krem orzechowy zawierają dużo błonnika. Błonnik z kolei pomaga obniżyć poziom cholesterolu a także poprawia pracę jelit. Orzechy posiadają bardzo dużo błonnika, a ten z kolei jest nieocenionym żołnierzem na froncie w walce z otyłością. Co więcej, masło orzechowe jest bogate w witaminę E, która spowalnia starzenie się organizmu oraz poprawia płodność.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie