Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.12
2017
1209

Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki?

Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki?

W sylwestrową noc wielu z nas decyduje się odpalić fajerwerki. 31 grudnia niebo jak co roku rozbłyśnie światłem sztucznych ogni, jednak pamiętajmy, by używać ich bezpiecznie. Jak odpalić fajerwerki, by nie spowodować tym zagrożenia dla nas i osób w naszym otoczeniu?

W sklepach dostępne są najróżniejsze rodzaje fajerwerków, w tym rakiety, fontanny, moździerze, baterie czy petardy. Niektóre wybuchają tuż nad ziemią, inne unoszą się i dopiero eksplodują.

Przede wszystkim pamiętajmy, by odpalać zapalnik z bezpiecznej odległości i uważać na to, by petarda nie była skierowana w naszą stronę. Rakiet nie wolno odpalać z ręki, jedynie z wyrzutni, która dobrze umocowana jest do podłoża. Jeśli kupiłeś fontannę, pamiętaj, aby nie pochylać się nad nią w trakcie odpalania, a podłoże musi być stabilne. Jeśli posiadasz baterię, koniecznie oddal się po odpaleniu lontu na co najmniej 25 metrów. Moździerza z fajerwerkami nie trzymaj w dłoni. Kulki wylatują jedna po drugiej na około 40 metrów.

Fajerwerki musi odpalać osoba trzeźwa. Przy zakupie należy sprawdzić też, czy mają one polski atest. Nie wolno dotykać ani ponownie odpalać niewypałów, a osoby niepełnoletnie powinny znajdować się przy odpalaniu fajerwerków cały czas pod opieką dorosłych. Fajerwerki, oprócz obrażeń, mogą wywołać również pożar, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Co roku w sylwestrową noc straż pożarna przeprowadza szereg interwencji, dlatego pamiętajmy, by zadbać o nasze bezpieczeństwo w ten wyjątkowy dzień.

Kategorie: Poradnik
Tagi: sylwester, sylwester 2017, nowy rok, nowy rok 2018

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie