Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.04
2012
1209

Wenus i Mars na zakupach

Wenus i Mars na zakupach

Odkąd pieniądz stał się pośrednikiem w procesie wymiany dóbr i usług, zakupy stały się nieodłącznym elementem życia człowieka. Każdy z nas – jeśli nie codziennie, to kilka razy w tygodniu udaje się do sklepu na zakupy. Zaopatrujemy się w produkty spożywcze, a od czasu do czasu także w produkty luksusowe, które pomagają nam zaspokoić podstawowe potrzeby.

 

Mimo że robienie zakupów dosięga wszystkich, to sposób w jaki ich dokonujemy jest silnie zróżnicowany ze względu na płeć.

 

Mężczyźni kupują, kobiety robią zakupy

O tym jak bardzo różnią się między sobą mężczyźni i kobiety wiadomo nie od dziś. Tę różnicę w łatwy sposób dostrzec można na przykładzie poglądów dotyczących zakupów. Podczas gdy kobiety z uśmiechem na ustach wyruszają na wielogodzinne maratony zakupowe, mężczyźni pieczołowicie przygotowują się do najtrudniejszej życiowej misji. Może trudno w to uwierzyć, ale postawy te nie są wytworem naszych czasów lecz kształtowały się przez miliony lat.

Myśliwi i łowczynie

To nie przypadek, że kobiety uwielbiają zakupy, a mężczyźni unikają ich jak ognia. Zachowania te wykształciły się z kultury zbieracko-łowieckiej, która w bardzo konkretny sposób rozdzielała role kobiet i mężczyzn. Pierwotne zbieractwo – zadanie należące wówczas do kobiet, zaowocowało tym, że dziś idąc na zakupy "zbierają" one wszystko to, co jest w zasięgu wzroku i może się przydać. Mężczyźni natomiast planując wyjście na zakupy, bardzo szczegółowo wyznaczają cel, tak by później szybko go upolować i wrócić do domu.

Pieniądze szczęścia nie dają...

Ale zakupy owszem! Taką dewizę zwykła rekomendować Marilyn Monroe. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Nic nie jest lepszym lekarstwem dla kobiet niż zakupy. Wystarczy krótka, ale owocna wizyta w drogerii czy butiku i wszelkie dolegliwości znikają jak ręką odjął. To, co dla płci pięknej jest balsamem dla duszy, dla mężczyzn staje się udręką. Dlatego też spędzając w sklepie zaledwie kilka minut potrafią kupić dokładnie to, co wcześniej planowali. Podczas gdy kobiety, często nawet przez kilka godzin, nie są w stanie zdecydować się na konkretny zakup.

Jeden sprzedawca  dwa oblicza

Nawet zwykły konsultant oczami Marsjan i Wenusjanek pełni w sklepie dwie różne, ale tak samo ważne funkcje. Dla kobiet jest doradcą, który niczym chodząca porównywarka produktów, pomoże dokonać wyboru spośród dziesiątek, kuszących opakowaniem kosmetyków. Dla mężczyzn zaś sprzedawca to wiarygodne źródło informacji, które nie tylko pomoże odnaleźć się w gąszczu sklepowych półek, ale i poda jak na dłoni dokładnie to czego akurat potrzeba.

Złoty środek

Aby uniknąć sprzeczek wynikających z różnych poglądów dotyczących zakupów warto już teraz odwiedzić serwis Promocyjni.pl, który mężczyznę zaopatrzy w niezbędne informacje tj. lokalizacja czy parametry, a kobiecie zaoszczędzi czas, wskazując najciekawsze okazje.

 

 

Zdjęcie: ©PantherMedia

Kategorie: Poradnik
Tagi: okazje, pieniądze, promocje, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie