Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.11
2017
1209

Hasło "Polska smakuje" promuje polską żywność na świecie

Hasło "Polska smakuje" promuje polską żywność na świecie

Polska od dawna z dobrym skutkiem promuje swoją żywność na arenie międzynarodowej. Teraz nadszedł czas na rozwinięcie działań promocyjnych w kwestii żywności, które muszą być bardziej dynamiczne i trafiać do coraz większej rzeszy konsumentów na świecie. Pomóc ma w tym hasło „Polska smakuje”.

Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa potwierdził, że hasło „Polska smakuje” będzie od teraz kojarzyć się z naszą żywnością na świecie. Dzięki takiemu nazewnictwu przede wszystkim ma poprawić się spójność i koordynacja promowania polskich produktów na świecie. Dodatkowo, powinna zwiększyć się konkurencyjność naszej żywności na światowych rynkach oraz wzrosnąć rozpoznawalność  rodzimych marek.

- W tym celu strategia określa jednolite ramy komunikacji, w których rekomenduje się stosowanie w działaniach promocyjnych lub informacyjnych dotyczących produktów żywnościowych, spójnego znaku słowno-graficznego "Polska smakuje", który jednoznacznie będzie się kojarzył z polskim sektorem rolno-spożywczym" – skomentował nową inicjatywę wiceminister Bogucki.

Jakie rynki zagraniczne są priorytetem dla Polski?

Azja: Chiny i Tajwan, Indie, Japonia, Singapur, Wietnam, Kazachstan.

Afryka: Algieria, Egipt, Republika Południowej Afryki.

Ameryka Północna: Kanada, USA.

Europa: Białoruś

Bliski Wschód: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran.

Nowa strategia "Polska smakuje" będzie promowana na świecie przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa natomiast koordynacją działań zajmie się resort rolnictwa.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie