Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.11
2017
1209

Polacy chętnie piją kawę w sklepach

Polacy chętnie piją kawę w sklepach

Niektóre sieci handlowe od dłuższego czasu proponują klientom robiącym zakupy, by zatrzymali się na chwilę i wypili kubek gorącej, aromatycznej kawy. Czy pomysł się przyjął? Okazuje się, że tak i cieszy się coraz większą popularnością. Firma ARC Rynek i Opinia postanowiła przeprowadzić badanie na ten temat. Jakie są wyniki? Dowiedz się więcej!

83% ankietowanych konsumentów odpowiedziało w badaniu ARC Rynek i Opinia, że pije kawę „na mieście” kilka razy w miesiącu. To aż 7% więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Okazuje się, że napój kofeinowy kupują coraz częściej w małych sklepach spożywczych takich jak: Żabka i Freshmarket, a nie w kawiarniach. Dlaczego? W drodze do pracy ludzie zwykle się spieszą i chcą kupić coś szybko i tanio do zjedzenia oraz jednocześnie napić się pobudzającej kawy. Taką ofertę mają sklepy convenience.

Na ten temat wypowiedział się również Krzysztof Szczerbacz - kierownik zespołu badawczego w ARC Rynek i Opinia.

– Głównym powodem, dla którego klienci wybierają kawę na wynos, jest brak czasu. Kawiarnie w Polsce postrzegane są przede wszystkim jako miejsca do spędzenia wolnego czasu. Z kolei sklepy convenience popularne są z uwagi na swoje położenie – po drodze lub blisko domu.

Niedługo sklepy convenience oferujące kawę konsumentom mogą zdetronizować kawiarnie, ponieważ jest ich znacznie więcej. Blisko 4500 tys. sklepów sieci Żabka znajduje się w Polsce, natomiast  lokali popularnej kawiarni Costa Coffee tylko 140.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie