Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.11
2017
1209

Polacy chętnie piją kawę w sklepach

Polacy chętnie piją kawę w sklepach

Niektóre sieci handlowe od dłuższego czasu proponują klientom robiącym zakupy, by zatrzymali się na chwilę i wypili kubek gorącej, aromatycznej kawy. Czy pomysł się przyjął? Okazuje się, że tak i cieszy się coraz większą popularnością. Firma ARC Rynek i Opinia postanowiła przeprowadzić badanie na ten temat. Jakie są wyniki? Dowiedz się więcej!

83% ankietowanych konsumentów odpowiedziało w badaniu ARC Rynek i Opinia, że pije kawę „na mieście” kilka razy w miesiącu. To aż 7% więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Okazuje się, że napój kofeinowy kupują coraz częściej w małych sklepach spożywczych takich jak: Żabka i Freshmarket, a nie w kawiarniach. Dlaczego? W drodze do pracy ludzie zwykle się spieszą i chcą kupić coś szybko i tanio do zjedzenia oraz jednocześnie napić się pobudzającej kawy. Taką ofertę mają sklepy convenience.

Na ten temat wypowiedział się również Krzysztof Szczerbacz - kierownik zespołu badawczego w ARC Rynek i Opinia.

– Głównym powodem, dla którego klienci wybierają kawę na wynos, jest brak czasu. Kawiarnie w Polsce postrzegane są przede wszystkim jako miejsca do spędzenia wolnego czasu. Z kolei sklepy convenience popularne są z uwagi na swoje położenie – po drodze lub blisko domu.

Niedługo sklepy convenience oferujące kawę konsumentom mogą zdetronizować kawiarnie, ponieważ jest ich znacznie więcej. Blisko 4500 tys. sklepów sieci Żabka znajduje się w Polsce, natomiast  lokali popularnej kawiarni Costa Coffee tylko 140.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie