Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.11
2017
1209

Wyjazd na narty – jaki sprzęt kupić?

Wyjazd na narty – jaki sprzęt kupić?

Powoli wkraczamy w sezon zimowy, z którym wiążą się wyjazdy na narty z bliskimi. Już teraz warto się wybrać do biura podróży i zarezerwować miejsce aktywnego wypoczynku. Nie można też zapomnieć o kupieniu sprzętu narciarskiego. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie!

Pierwszym zakupem powinny być narty, które muszą być odpowiednio dobrane do naszego wzrostu oraz przede wszystkim umiejętności. Osobom nie mającym dużego doświadczenia w jeździe na nartach proponujemy zwrócić się o poradę obsługi sklepu. Zawodowcy powinni sięgnąć po sprzęt o określonych  parametrach, sprawdzających się na wymagających trasach.

Kolejny zakup to buty narciarskie. Jak właściwie je wybrać? Przede wszystkim powinny być dobrane do nart. W sklepach dostępne jest zarówno obuwie narciarskie dla początkujących, jak i zawodowców. Oba modele znacznie się od siebie różnią. Buty do jazdy rekreacyjnej muszą być miękkie i wygodne. Osobom jeżdżącym na nartach od wielu lat proponuje się obuwie, które zagwarantuje trzymanie stopy i komfort podczas jazdy na wymagających odcinkach stoków.

Do tego trzeba też zainwestować w odpowiednie wiązania, dostosowane do wagi narciarza. Dzięki nim unikniemy poważnej kontuzji. Dodatkowo, należy również naostrzyć i wypolerować krawędzie nart. Czemu jest to tak ważne? Na stokach będziemy mieć doskonałą przyczepność natomiast twarde i oblodzone odcinki tras nie zabiorą nam przyjemności z jazdy.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: wyjazd na narty, narty, narty 2017

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie