Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.11
2017
1209

Jak przygotować pupila do zimy?

Jak przygotować pupila do zimy?

Dni stają się coraz krótsze i zimniejsze. Nie odczuwamy tego tylko my ale także nasze czworonogi. Jak zapewnić swojemu pupilowi zimę bez problemów? Podpowiadamy!

1.Tylko dla kilku ras psów śnieg i mróz są naturalnym środowiskiem. Pozostałe w zimowe miesiące marzną na dworze tak samo jak my. Dlatego zimą nie należy przedłużać spacerów ze swoim czworonogiem.

2.Wszelkiego rodzaju kominki i piecyki w domu powinny być odpowiednio zabezpieczone przed ciekawskim nosem pupila. Nieosłonięte elementy mogą stanowić dla niego poważne zagrożenie.

3.Tak samo jak w lato nie zostawiamy psa w samochodzie w obawie przed upałami, tak też w zimę nie powinniśmy tego robić. Pozostawione na zewnątrz auto szybko się wychładza co stanowi niebezpieczeństwo dla przebywających w nim osób i zwierząt.

4.Oprócz łap, po spacerach szczególną uwagę należy zwracać na uszy i ogon pupila, które w zimę mogą łatwo ulec odmrożeniu. Na rynku dostępne są specjalne ocieplacze na łapy czworonogów.

5.W zimę chodniki, po których spacerujemy z psami posypywane są solą. Jest ona szczególnie szkodliwa dla zwierząt. Zwracaj uwagę na to, co podczas spacerów liże twój pies ponieważ takie zachowanie może prowadzić do ciężkich zatruć.

6.W zimniejszych miesiącach nie powinniśmy podcinać futra zwierzaka zbyt często. To właśnie ono chroni psa przed działaniem niskich temperatur. Wyjątek stanowią łapy, na których sierść nie powinna być zbyt długa, tak aby śnieg nie przyczepiał się do nich.

7.Ze względu na szybką utratę energii cieplnej w zimie weterynarze polecają stosowanie bardziej kalorycznych karm lub własnoręcznie przygotowywanych posiłków z dużą ilością białka – najlepiej w postaci mięsa.

Kategorie: Poradnik
Tagi: pies, psy, ubranka dla psa, ubranka zimowe dla psa

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie