Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.11
2017
1209

Ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia?

Ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia?

Według Barometru Providenta, przeznaczymy w tym roku na Święta Bożego Narodzenia średnio 720 złotych – w tej kwocie zawierają się produkty żywieniowe, napoje, jak również prezenty. Czy tyle pieniędzy wystarczy do zorganizowania Wigilii oraz pierwszego i drugiego dnia świąt? Niekoniecznie, co dziewiąty Polak odpowiedział w badaniu, że wyda znacznie więcej!

Barometr Providenta potwierdza pewną zależność – im większy budżet domowy tym większa skłonność do wydawania pieniędzy.

– Najuboższe osoby, czyli z gospodarstw domowych, gdzie przychód miesięczny jest do 2 tys. zł, wydadzą na święta 380 zł, natomiast z gospodarstw nieco zamożniejszych, gdzie dochód miesięczny jest większy bądź równy 5 tys. zł, kwoty te będą oscylowały wokół 1 tys. zł – komentuje Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Czy wiek ma wpływa na to ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia? Okazuje się, że tak! Provident wskazuje, że najmniej wydadzą single, młodzi ludzie w przedziale wiekowym 15-24 lata oraz seniorzy. W tych trzech przypadkach kwota za zakupy świąteczne waha się od 400 do 500 złotych. Osoby w latach 25-59, mający stabilność zawodową, deklarują, że z okazji świąt przeznaczą w sklepach ponad 800 złotych. Najwięcej wykosztują się rodziny 3-5 osobowe, bo aż blisko 1000 złotych.

Ważną kwestią, którą wykazał Barometr Providenta jest również to, że Polacy nie będą się zapożyczać i brać niedużych kredytów w bankach na zakupy z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystają bieżący budżet oraz zgromadzone oszczędności.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie