Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.11
2017
1209

Ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia?

Ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia?

Według Barometru Providenta, przeznaczymy w tym roku na Święta Bożego Narodzenia średnio 720 złotych – w tej kwocie zawierają się produkty żywieniowe, napoje, jak również prezenty. Czy tyle pieniędzy wystarczy do zorganizowania Wigilii oraz pierwszego i drugiego dnia świąt? Niekoniecznie, co dziewiąty Polak odpowiedział w badaniu, że wyda znacznie więcej!

Barometr Providenta potwierdza pewną zależność – im większy budżet domowy tym większa skłonność do wydawania pieniędzy.

– Najuboższe osoby, czyli z gospodarstw domowych, gdzie przychód miesięczny jest do 2 tys. zł, wydadzą na święta 380 zł, natomiast z gospodarstw nieco zamożniejszych, gdzie dochód miesięczny jest większy bądź równy 5 tys. zł, kwoty te będą oscylowały wokół 1 tys. zł – komentuje Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Czy wiek ma wpływa na to ile wydamy na Święta Bożego Narodzenia? Okazuje się, że tak! Provident wskazuje, że najmniej wydadzą single, młodzi ludzie w przedziale wiekowym 15-24 lata oraz seniorzy. W tych trzech przypadkach kwota za zakupy świąteczne waha się od 400 do 500 złotych. Osoby w latach 25-59, mający stabilność zawodową, deklarują, że z okazji świąt przeznaczą w sklepach ponad 800 złotych. Najwięcej wykosztują się rodziny 3-5 osobowe, bo aż blisko 1000 złotych.

Ważną kwestią, którą wykazał Barometr Providenta jest również to, że Polacy nie będą się zapożyczać i brać niedużych kredytów w bankach na zakupy z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystają bieżący budżet oraz zgromadzone oszczędności.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie