Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.10
2017
1209

Jak utrzymać porządek w domu?

Jak utrzymać porządek w domu?

W domu warto zawsze utrzymywać względny porządek. Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś ze znajomych lub rodziny postanowi złożyć nam niespodziewaną wizytę. Utrzymanie porządku w mieszkaniu wcale nie jest trudne. Wystarczy wypracować sobie odpowiednie nawyki. Poniżej prezentujemy kilka rad, które wam w tym pomogą!

  1. Nie odkładaj na później

Pościel łóżko, kubek po kawie włóż do zmywarki, posprzątaj po śniadaniu. Wykonywanie prostych zadań, które służą porządkowi (a zajmują nam najwyżej kilka minut) często sprawia najwięcej trudności. Takie czynności warto wykonywać jednak natychmiast, unikniemy wtedy tworzenia się bałaganu.

  1. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

W nowoczesnym i czystym mieszkaniu mniej znaczy więcej. Niepotrzebne i szpecące dekoracje zbierające kurz, nieużywane kosmetyki i stare ubrania – tych rzeczy bez żalu możesz się pozbyć. Nie będą zajmowały potrzebnego miejsca a sprzątanie okaże się łatwiejsze.

  1. Odkładaj przedmioty na miejsce

Dzięki wyrobieniu sobie tego nawyku oszczędzisz sporo czasu na poszukiwaniu „zagubionych” rzeczy. Każda rzecz w domu powinna mieć swoje miejsce. Pomóc w tym mogą ozdobne pudełka na drobne przedmioty takie jak ładowarki, artykuły biurowe czy klucze.

  1. Skorzystaj z pomocy domowników

O wyjątkowe miejsce, jakim jest dom powinni dbać wszyscy jego mieszkańcy. Warto podzielić się obowiązkami, tak, aby każdy domownik miał przypisane konkretne zadania. Dla zapominalskich można sporządzić specjalny grafik sprzątania dzięki któremu unikniemy sprzeczek.

Kategorie: Poradnik
Tagi: porządek, utrzymanie czystości, mieszkanie, dom

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!
Poradnik
25.01
2019
1209

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!

Walentynki to czas kiedy zakochani celebrują swoją miłość. 14 lutego mamy okazję obdarować swoją drugą połówkę drobnym prezentem i spędzić razem czas. Jeśli nie wiesz co wręczyć swojej ukochanej osobie o to kilka pomysłów, które na pewno jej/jemu się spodobają!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie