Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.10
2017
1209

Dlaczego powinniśmy jeść dynię?

Dlaczego powinniśmy jeść dynię?

Dynia kojarzy się wszystkim ze Świętem Duchów – Halloween, które jest popularne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Niestety, w naszym kraju nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Okazuje się, że powinniśmy ją jeść jak najczęściej, ponieważ zawiera wiele cennych wartości odżywczych. Co trzeba o niej wiedzieć? Przeczytaj i przekonaj się do tego warzywa!

Dynia ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Jej pestki zawierają dużą ilość cynku, który poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Poza tym są źródłem witamin A i C, odpowiadających za poprawę wyglądu cery oraz ochronę odporności organizmu. Jak najwięcej pestek z dyni powinni spożywać też mężczyźni, ponieważ pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu rozrodczego. Sportowcom dostarczą natomiast sporą ilość białka.

Pomarańczowe warzywo jest niskokaloryczne, w 100 gramach ugotowanej dyni znajduje się tylko 20 kalorii. Dodatkowo zawiera dużą ilość błonnika, odpowiadającego za prawidłowe działanie układu trawiennego oraz potasu i magnezu, które dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Miąższ z dyni powoduje też obniżenie złego cholesterolu i poprawia nasz wzrok.

Zachęcamy do jak najczęstszego jedzenia dyni!

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie