Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.10
2017
1209

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Słodycze kuszą nas na każdym kroku, zwłaszcza w sklepach. Często jemy ich za dużo, co niekorzystnie wpływa na naszą wagę i zdrowie. Niestety, zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy lub po prostu umyślnie to lekceważymy. Co zrobić by skutecznie ograniczyć słodkości? Oto kilka porad, które pomogą Ci powstrzymać się przed jedzeniem słodyczy!

Po pierwsze – zacznij czytać skład na etykietach wszystkich słodyczy znajdujących się w Twoim domu. Dlaczego? Powinno Cię to zniechęcić do ich jedzenia, ponieważ batoniki, ciastka i inne słodkie produkty zawierają mnóstwo chemicznych składników, które w zły sposób wpływają na nasze zdrowie oraz powodują, że tyjemy. Dodatkowo, słodycze zawierają też niewyobrażalne ilości cukru i spożywanie ich znacznie osłabia nasz organizm.

Warto też poznać przyczyny, przez które sięgamy po słodycze. Może być to spowodowane np. stresem,  nadmiernym spędzaniem czasu przed telewizorem lub łatwym dostępem do cukierni. Świadomość o tym, co sprawia, że sięgamy po słodkości powinna pomóc je ograniczyć.

Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji nadmiernego spożywania słodyczy jest zastąpienie ich produktami, które nie zawierają cukru. W ofertach sklepów znajdują się dietetyczne desery mające mnóstwo witamin i zdrowotnych właściwości. Na początku trudno się będzie przestawić jednak warto być cierpliwym, ponieważ z czasem docenimy ich smak i wartości odżywcze!

Kategorie: Poradnik
Tagi: słodycze, zdrowe słodycze, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie