Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.10
2017
1209

Zakaz handlu w co drugą niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w co drugą niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedziele jest kontrowersyjnym tematem, który wzbudza wiele emocji w Polsce. Od stycznia 2018 roku projekt zakazu wejdzie w życie jednak nadal prowadzone są dyskusje o tym jak ostatecznie będzie funkcjonować. Nowym pomysłem jest zakazanie handlu w co drugą niedzielę. Wydaje się, że jest to kompromisowe rozwiązanie, które może przynieść korzystne rezultaty zwłaszcza dla supermarketów.

Na zakazie handlu w co drugą niedzielę najbardziej skorzystają supermarkety, ponieważ zaoszczędzą pieniądze na zatrudnieniu oraz zużywaniu prądu. Dzięki temu dwie niedziele bez handlu, które przyniosą stratę w sprzedaży towarów nawet o 7% nie będą tak odczuwalne.

Po wprowadzeniu projektu rządowego od stycznia 2018 roku, placówki handlowe mogą nie potrzebować zatrudniać aż tylu ludzi do pracy. Według statystyk jeden na piętnastu pracowników w supermarkecie powinien zostać zwolniony. Wydawałoby się, że to niedużo jednak okazuje się, że po zliczeniu wszystkich zwolnionych osób wychodzi, że może ich być aż ćwierć miliona.

Zwolnienia nie powinny dojść do skutku, ponieważ według badań Głównego Urzędu Statystycznego branża handlu będzie potrzebować zatrudniać wykwalifikowanych pracowników a nie się ich pozbywać.

Kwestią sporu w sprawie zakazu handlu w niedziele są też sklepy z dewocjonaliami i pamiątkami, które miałyby funkcjonować każdego dnia. Czy tak się stanie? Więcej na pewno dowiemy się po październikowych posiedzeniach specjalnej komisji, która do końca roku będzie musiała ustalić finalny kształt projektu.

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie