Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.09
2017
1209

Najlepsze propozycje książkowe na jesienne wieczory

Najlepsze propozycje książkowe na jesienne wieczory

Jest jedna grupa, która ze szczególnym zadowoleniem przyjęła koniec lata, a i zmienna pogoda tegorocznej jesieni jest im w sumie na rękę. Są to osoby, które nareszcie w spokoju mogą sięgnąć po książkę.

Wiele zamieszania na polskim rynku księgarskim robią obecnie autorzy kryminałów. Jednym z budowniczych boomu tego typu powieści był Marek Krajewski ze swoim świetnym cyklem o detektywie Eberhardzie Mocku. Dziś na szczycie list bestsellerów królują takie nazwiska jak Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz czy choćby Zygmunt Miłoszewski. Jeśli chcemy zacząć przygodę z tym gatunkiem lub po prostu z ciekawości sprawdzić o co tyle hałasu, szczególnie pochylić się powinniśmy nad ostatnim autorem. Twórczość jego bowiem oddaje najlepiej cechy współczesnego polskiego kryminału.

Sięgnąć warto przede wszystkim po jego wielokrotnie nagradzaną trylogię z prokuratorem Teodorem Szackim. Trzy powieści – „Uwikłanie”, „Ziarno Prawdy” i „Gniew” – dzieją się w trzech różnych miastach. Dostajemy w nich wszystko to, za co czytelnicy cenią tego autora i akurat tego typu książki. Mamy więc bohatera, stróża prawa, ale pełnego sprzeczności i zwykłych ludzkich słabości. Potrafi on być kochającym ojcem, ale jednocześnie zdradzać żonę. Cynik, który z konsekwencją i uporem dąży do odkrycia prawdy. Jak w każdym kryminale, jest również zbrodnia, makabryczna i zawiła. Posiadająca wiele mylących tropów i wątków. Rozwiązywanie jej obrazuje dodatkowo ironiczny charakter naszej rzeczywistości i współczesnych polskich realiów. Każda sprawa zostawia też trwałe piętno na głównym bohaterze aż do ostatniej – finałowej.

Książki te czyta się jednym tchem, a w przedstawiony świat wnika bez reszty i całkowicie. I chcemy pozostać w nim jak najdłużej mimo, że nie jest to miejsce ani miłe, ani przyjazne. Ale czyż nie po to czytamy kryminały?

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie