Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.09
2017
1209

Najlepsze propozycje książkowe na jesienne wieczory

Najlepsze propozycje książkowe na jesienne wieczory

Jest jedna grupa, która ze szczególnym zadowoleniem przyjęła koniec lata, a i zmienna pogoda tegorocznej jesieni jest im w sumie na rękę. Są to osoby, które nareszcie w spokoju mogą sięgnąć po książkę.

Wiele zamieszania na polskim rynku księgarskim robią obecnie autorzy kryminałów. Jednym z budowniczych boomu tego typu powieści był Marek Krajewski ze swoim świetnym cyklem o detektywie Eberhardzie Mocku. Dziś na szczycie list bestsellerów królują takie nazwiska jak Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz czy choćby Zygmunt Miłoszewski. Jeśli chcemy zacząć przygodę z tym gatunkiem lub po prostu z ciekawości sprawdzić o co tyle hałasu, szczególnie pochylić się powinniśmy nad ostatnim autorem. Twórczość jego bowiem oddaje najlepiej cechy współczesnego polskiego kryminału.

Sięgnąć warto przede wszystkim po jego wielokrotnie nagradzaną trylogię z prokuratorem Teodorem Szackim. Trzy powieści – „Uwikłanie”, „Ziarno Prawdy” i „Gniew” – dzieją się w trzech różnych miastach. Dostajemy w nich wszystko to, za co czytelnicy cenią tego autora i akurat tego typu książki. Mamy więc bohatera, stróża prawa, ale pełnego sprzeczności i zwykłych ludzkich słabości. Potrafi on być kochającym ojcem, ale jednocześnie zdradzać żonę. Cynik, który z konsekwencją i uporem dąży do odkrycia prawdy. Jak w każdym kryminale, jest również zbrodnia, makabryczna i zawiła. Posiadająca wiele mylących tropów i wątków. Rozwiązywanie jej obrazuje dodatkowo ironiczny charakter naszej rzeczywistości i współczesnych polskich realiów. Każda sprawa zostawia też trwałe piętno na głównym bohaterze aż do ostatniej – finałowej.

Książki te czyta się jednym tchem, a w przedstawiony świat wnika bez reszty i całkowicie. I chcemy pozostać w nim jak najdłużej mimo, że nie jest to miejsce ani miłe, ani przyjazne. Ale czyż nie po to czytamy kryminały?

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie