Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.09
2017
1209

Czy opłaca się kupić lodówkę z kostkarką?

Czy opłaca się kupić lodówkę z kostkarką?

Każdy chciałby mieć pieniędzy jak lodu, ale czy każdy chce płacić dużo pieniędzy za lód? Jakie są sposoby na zrobienie lodu do ciepłego napoju lub drinka? Jest ich co najmniej kilka: niektóre proste, ale czasochłonne, inne łatwe i bezobsługowe. Klasycznym rozwiązaniem jest korzystanie z dołączonego do każdej lodówki pojemnika na lód. Czy warto się na to zdecydować?

Niewątpliwa zaleta to dostęp do świeżego lodu na zawołanie. Niestety wygoda ma swoją cenę. Lodówki z kostkarkami oraz dispenserem zimnej wody są od kilkuset do kilku tysięcy złotych droższe niż ich podstawowe odpowiedniki. Poza tym taki układ w większości przypadków musi posiadać podłączenie do bieżącej wody, co trzeba uwzględnić przy planowaniu mediów i układzie pomieszczenia, do którego postawimy lodówkę.

Wyjątkiem są modele lodówek LG, które maja pojemnik z wodą w części lodówki i układ zamknięty. Za to ułatwienie trzeba jednak dopłacić jeszcze więcej. Korzystając z lodówek podłączonych do sieci wodnej trzeba pamiętać o wymianie filtrów, co podnosi koszt domowej produkcji lodu.

Ograniczone miejsce to kolejny mankament lodówek z kostkarkami. Cały mechanizm produkujący lód zajmuje sporo miejsca w przestrzeni zamrażarki. Z jednej strony mamy sprzęt o sporych gabarytach, gdzie możemy włożyć ograniczoną ilość produktów.

Przed zakupem lodówki z kostkarką warto zastanowić się jak często używać będziemy tej funkcji. Może się okazać, że koszt zakupu i eksploatacji będzie nieporównywalnie większy niż korzyści.

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie