Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.09
2017
1209

Przygotuj auto na jesień

Przygotuj auto na jesień

Kiedy kończy się upalne słoneczne lato, a nastają coraz krótsze chłodne i deszczowe jesienne dni, zmieniają się też diametralnie warunki na drogach. Dobrze, aby zawczasu się przygotować do utrudnień, jakie spotykać nas będą podczas jazdy w jesiennej aurze.

Oczywistością jest, że aby przygotować się na deszczową pogodę powinniśmy zadbać o dobry stan wycieraczek, utrzymywać w czystości przednią szybę oraz lusterka. To pozwoli nam zachować dobrą widoczność na drodze kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają. Co powinniśmy zrobić jeszcze, aby nie zdarzyła nam się przykra niespodzianka na drodze w jesienny czas?

Aby jazda w niesprzyjających warunkach była bezpieczna, musimy mieć sprawny samochód. Warto więc wybrać się do mechanika i skontrolować, czy wszystkie układy działają bez zarzutu. Przede wszystkim sprawdzić należy stan hamulców, bo jesienią kiedy widoczność jest ograniczona, a nawierzchnia często śliska, musi on być niezawodny. Sprawdzić powinniśmy też stan akumulatora, aby przy pierwszych przymrozkach, możliwych już jesienią, samochód nie odmówił posłuszeństwa. Dobrze też dokonać przeglądu płynów eksploatacyjnych. Może się okazać, że wymagana będzie wymiana oleju, płynu chłodniczego czy hamulcowego. Na pewno warto już jesienią wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy. Jeśli nie zrobimy tego przed nastaniem pierwszych przymrozków, może zamarznąć, a wtedy na wymianę będzie już za późno.

Na bezpieczeństwo na drodze duży wpływ ma to, na jakich oponach jeździmy. Trzeba pamiętać, że opony mają swoją żywotność i po określonym czasie eksploatacji muszą zostać wymienione na nowe. Wpływ na bezpieczeństwo jazdy będzie miał zarówno stan bieżnika jak i ciśnienie w oponach. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie w oponach czy zużyty bieżnik wydłużają drogę hamowania i zmniejszają przyczepność samochodu na zakrętach. A to w połączeniu z mokrą nawierzchnią może okazać się katastrofalne w skutkach.

Pamiętajmy, że dbając o sprawność naszego auta, zwiększamy bezpieczeństwo na drogach.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie