Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.09
2017
1209

Wady i zalety wysokiej rozdzielczości 4K

Wady i zalety wysokiej rozdzielczości 4K

W sklepach wiele telewizorów zawiera wysoką rozdzielczość 4K, którą określa się też jako Ultra HD. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie warto zapoznać się z wadami i zaletami tej technologii. Może okazać się, że niektóre mankamenty działają wbrew naszym wyobrażeniom o jakości obrazu lub zaskoczymy się niezwykłymi możliwościami jakie gwarantuje Ultra HD. Oto porównanie, które pomoże rozwikłać wszelkie wątpliwości.

Zalety 4K

Technologia Ultra HD zawiera 4 tys. pikseli w poziomie i dzięki temu telewizor może wyświetlić obraz w rozdzielczości kinowej 4096x2160 lub telewizyjnej 3840x2160 pixeli. Oglądany przez nas film zyskuje niezwykłą ostrość i głębię. Pod względem efektów wizualnych 4K nie daje szans poprzedniej technologii Full HD mającej zaledwie 1920x1080 pixeli. Dodatkowo Ultra HD zwiększyła prędkość odtwarzania obrazu od 24 do 120 klatek na sekundę.

Każdy kinoman będzie zachwycony tą technologią, ponieważ dostarcza znakomitych efektów obrazu i niezapomnianych emocji!

Czy taka technologia może mieć wady?

Okazuje się, że tak, telewizory z Ultra HD mają problem z wyświetlaniem dynamicznych scen. Fani filmów sensacyjnych będą trochę zawiedzeni. Wadą jest też zbyt duża objętość plików zapisywanych w 4K, co na dłuższą metę może być irytujące.

Mankamenty nie są uciążliwe i powinny denerwować tylko znawców i specjalistów od efektów wizualnych obrazu. Producenci cały czas systematycznie usuwają problemy i starają się, aby każdy był usatysfakcjonowany jakością.

Kategorie: Porównania
Tagi: telewizor 4k, 4k, 4k ultra hd, ultra hd

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie