Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.09
2017
1209

Decoupage - jak zacząć?

Decoupage - jak zacząć?

Słowo "decoupage", jeszcze kilka lat temu nieobce jedynie pasjonatom rozmaitych technik rękodzieła, obecnie coraz rzadziej wywołuje uczucie zaskoczenia i niezrozumienia. Technika plastyczna oparta o ozdobne przyklejanie serwetek, wykorzystywana do upiększania drewnianych pudełek i innych elementów, bombek choinkowych czy rozmaitych przedmiotów codziennego użytku zyskuje w Polsce rosnące grono zwolenników.

Zabawa w decoupage nie wymaga bardzo zaawansowanych zdolności manualnych - wystarczy nieco przygotowania teoretycznego i trochę specjalistycznego sprzętu, aby stosunkowo niewielkim nakładem sił wykonać bardzo efektowne drobiazgi. Przygodę warto rozpocząć od poszukiwań teoretycznych. W internecie można znaleźć mnóstwo materiałów - tekstów na blogach, artykułów, filmów, videoporadników etc. - dostarczających cennej wiedzy na temat technicznych aspektów decoupage. Warto poświęcić również nieco czasu na przeglądanie zdjęć gotowych prac, aby wyrobić sobie pojęcie o oczekiwanych efektach i możliwościach techniki.

Po zdobyciu pewnego rozeznania można przystąpić do zakupów. Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć specjalistyczny klej do decoupage z werniksem odpowiedzialnym za charakterystyczny wygląd serwetek, białą farbę gruntującą na podkład może być zwykła farba akrylowa do ścian, lakier bezbarwny do drewna - do zabezpieczenia pracy oraz serwetki. Te ostatnie warto dobrać tak, aby posiadały jednolite tło i ładny, stylowy nadruk; w sprzedaży można znaleźć specjalne serwetki do decoupage, a także zestawy obrazków na wyjątkowo łatwym w obsłudze papierze ryżowym.

Następnie można dokupić cały szereg inspirujących materiałów, które uczynią pracę ciekawszą - kolorowe farby lub pigmenty - do zmiany koloru tła lub cieniowania obrazków, szablony i pieczątki z ciekawymi wzorami, pasty pozwalające na wykonywanie przestrzennych dekoracji, perły w płynie, patynę - dla postarzenia pracy i nadania jej ciekawego charakteru czy spękacz, pozwalający na uzyskanie ciekawego efektu spękania ze starości - jednak ich stosowanie bez opanowania podstaw decoupage nie ma zbyt wielkiego sensu.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie