Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.09
2017
1209

Sposoby na bezsenność

Sposoby na bezsenność

Problemy ze snem dotyczą coraz większej ilości ludzi. Niektórzy sądzą, że bezsenność dotyka przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, jednak ten problem często dotyka także młodych ludzi. Z bezsennością należy walczyć, ponieważ wpływa nie tylko na pogorszenie wyglądu, czy na jakość życia codziennego, lecz z czasem może doprowadzić do groźnych powikłań. W jaki sposób można walczyć z bezsennością?

Skąd się biorą problemy ze snem?

Kłopoty z zasypianiem mogą mieć różne podłoże. Bardzo często wynikają one z nagromadzenia się sytuacji stresowych – w takim przypadku problemy ze snem mijają zwykle niedługo po rozwiązaniu problemów. Kolejną przyczyną problemów z zasypianiem może być spożywanie tłustych posiłków na kolację oraz picie dużej ilości kawy. Bezsenność może mieć podłoże także w różnych chorobach, jak na przykład depresja.

Jak walczyć z bezsennością?

Osoby mające problemy z zasypianiem powinny przede wszystkim odstawić kawę oraz inne napoje mogące być przyczyną kłopotów ze snem (mocna herbata, alkohol). Bardzo częstym problemem jest brak ruchu na co dzień. w takim przypadku wielu osobom pomaga wieczorna aktywność na świeżym powietrzu – dobrym pomysłem jest wybranie się na rower, jogging, czy też szybki spacer. Dobrze sprawdza się także branie ciepłej kąpieli, która pomaga się zrelaksować i sprawia, że człowiek staje się senny.

W aptekach można znaleźć farmaceutyki dostępne bez recepty, które eliminują problem bezsenności - wywołują one senność, a także wpływają na poprawę samopoczucia. Można po nie sięgać, należy jednak pamiętać, że nie należy ich przyjmować codziennie przez dłuższy czas, ponieważ mogą uzależniać. Jeśli pomimo stosowania się do powyższych rad problemy z zasypianiem nie ustępują przez około 3-4 tygodnie warto udać się do lekarza, który pomoże w znalezieniu przyczyny problemu i zajmie się jego leczeniem.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie