Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.09
2017
1209

Jesienne festiwale filmowe w stolicy

Jesienne festiwale filmowe w stolicy

Jesień jest porą obfitującą w liczne festiwale filmowe odbywające się w Warszawie. Najważniejszym i najbardziej prestiżowym jest z pewnością Warszawski Festiwal Filmowy, który odbędzie się po raz 33 w dniach między 13 a 22 października.

Festiwal ma ustaloną markę i od lat jest uznawany za jeden z oficjalnie uznanych międzynarodowych festiwali konkursowych obok takich znanych imprez jak festiwale w Berlinie, Cannes czy Wenecji. W tym roku także swoje przybycie potwierdziło wielu twórców filmowych z całego świata, m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Skandynawii, Rosji, Bułgarii, Słowacji, a także krajów afrykańskich, np. Angoli. Podczas dni festiwalowych odbędą się liczne pokazy w kinach warszawskich, spotkania z aktorami, reżyserami, technikami filmowymi. Zwieńczeniem będzie gala, podczas której zostaną wręczone nagrody w konkursie międzynarodowym, konkursie kina niezależnego Wolny Duch, konkurach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych.

W tym roku przedstawicielką polskiego kina w jury głównego konkursu jest Maria Sadowska. Zgodnie z tradycją odbędą się także pokazy specjalne, w tym roku będą to m. in. najnowsze filmy, w których główne role zagrali Nicole Kidman, James McAvoy, Colin Farrell, Juliette Binoche (szczegółowa lista tytułów dostępna na stronie festiwalu). Co roku odbywają się także pokazy filmów zakwalifikowanych już jako Polska Klasyka - tej sekcji nie zabraknie i w tym roku.

Festiwal to nie tylko impreza dla dorosłych, w trosce o najmłodszych widzów przygotowany w tym roku odbędą się specjalne pokazy pod szyldem Całą rodziną, podczas których najmłodsi spędzą miły czas oglądając długometrażowe i krótkometrażowe filmy animowane, odpowiednie dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Szczegółowy wykaz prezentowanych filmów i spotkań z twórcami kina dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej wpisów z bloga

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!
Super Promocje
19.05
2020
1209

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!

Czy wiesz co zrobić by skorzytsać z darmowej dostawy na Alegro?

Czytaj więcej »
Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Zobacz wszystkie