Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.09
2017
1209

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Wiele osób zaczyna każdy dzień od wypicia kawy i chce aby jej jakość była na wysokim poziomie. By tak się stało trzeba kupić kawę w ziarnach i za pomocą młynka odpowiednio ją zmielić. Czy wybór młynka ma duże znaczenie? Jak odpowiednio mielić kawę? Oto kilka wskazówek, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Wybór młynka do kawy

Młynek ręczny charakteryzuje się łatwością użytkowania oraz niską ceną. Za pomocą wolnoobrotowego mechanizmu napędzanego poprzez korbkę można zmielić ziarna świeżej kawy a następnie cieszyć się jej aromatem. Trzeba jednak uważać by nie przesadzić z intensywnością mielenia, ponieważ z drobnego miału nie zaparzy się kawowy napar.

Alternatywą dla młynka ręcznego jest model żarnowy, którego obsługa jest bardzo podobna i nie sprawia trudności. Jak działa? Elektrycznie napędzane żarna mielą ziarna kawy. Warto wybrać urządzenie mające opcję dostosowania grubości mielenia.

Młynek elektryczny cieszy się co raz większą popularnością smakoszy kawy. Jest bardzo prosty w obsłudze i zachwyca funkcjonalnością. Wystarczy włożyć garstkę ziaren do urządzenia i ustawić jaką chcemy uzyskać grubość przemiału. W przypadku tego modelu młynka nie można doprowadzić do sytuacji, w której ziarna kawy się nagrzeją, ponieważ stracą cały aromat i nie będą się nadawać do użytku.

Najgorszym rozwiązaniem jest młynek udarowy, który oczywiście zmieli kawę jednak jego zastosowanie sprawdza się bardziej w przypadku cukru oraz przypraw. By uzyskać efekt idealnie zmielonej kawy trzeba wielokrotnie przetestować to urządzenie.

Kategorie: Poradnik
Tagi: młynek do kawy, kawa, ziarna kawy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie