Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.09
2017
1209

Grzejniki i kominki do Twojego wnętrza – jak wybrać najlepszy?

Grzejniki i kominki do Twojego wnętrza – jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych decyzji podczas remontu lub wykańczania własnych czterech kątów jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania. To moment na dobranie grzejników i innych elementów docieplania wnętrz do warunków mieszkania. Jak zrobić to szybko, mądrze i ekonomicznie? 

Wybór odpowiednich grzejników jest jedną z najistotniejszych kwestii do rozstrzygnięcia przy planowym remoncie lub wykańczaniu mieszkania. Ponieważ w przypadku bloku są one podłączone do systemu centralnego ogrzewania, przy większości operacji na elementach do niego podłączonych niezbędna jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej. System ogrzewania w budynkach wielomieszkaniowych opracowywany jest odgórnie i każdemu z lokali przyporządkowana jest odpowiednia ilość energii cieplnej, proporcjonalna do wielkości mieszkania. Kwestie mocy oraz materiału, z którego wykonany jest grzejnik także zależą od decyzji wspólnoty. To jednak do nas należy  decyzja dotycząca wyglądu grzejników.  Do nowoczesnych i minimalistycznych mieszkań idealnie pasować będą grzejniki dekoracyjne. Ich zaletą jest stylowy wygląd, który świetnie sprawdzi się w każdego rodzaju wnętrzach.

  

Remontując lub budując dom do wyboru mamy szeroki wybór sposobów ogrzewania powierzchni.  Na rynku dostępny jest wiele różnego rodzaju grzejników, z których każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Decyzję odnośnie rodzaju , rozmiaru i materiału, z jakiego wykonany jest grzejnik powinno się podjąć jeszcze przed instalacją centralnego ogrzewania. Pozwoli nam to uniknąć problemów z funkcjonowaniem układu grzewczego.

Polacy najczęściej decydują się na grzejniki stalowe lub aluminiowe. Grzejnik stalowy charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz lepszą mocą grzewczą. Ten najczęściej kupowany model sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Grzejnik aluminiowy ma charakteryzuje się członową budową. Stosowany jest równie często ze względu na możliwość współpracy z nowoczesnymi kotłami oraz łatwą regulacją mocy grzania. Grzejniki tego rodzaju najlepiej instalować pod oknem, ponieważ w tym miejscu utrata ciepła z mieszkania jest największa.

  

Kominek z wkładem żeliwnym czy stalowym?

Zarówno w domu, jak i w mieszkaniu istnieje prosty sposób na stworzenie magicznej, jesiennej atmosfery. Wszystko za sprawą kominka. Oprócz tego, że świetnie wkomponuje się w aranżację każdego salonu to zapewnia także niesamowity widok żywego ognia, którym można się cieszyć przez cały rok.

Do domów najczęściej wybierane są kominki otwarte, z ceglanym paleniskiem, do którego funkcjonowania potrzeba dużej ilości drewna. Czy to dobry pomysł? Okazuje się, że niekoniecznie. W tego rodzaju kominkach częstotliwość wrzucania drewna do ognia nie przekłada się na efektywność ogrzewania pomieszczenia. Lepiej zainwestować w kominek z wkładem - cechuje się dużą wydajnością, zapewnia bezpieczeństwo i również podłączany jest do komina. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów kominków z wkładem, a dzięki odpowiedniemu dobraniu obudowy, zarówno nowoczesne jak i tradycyjne wnętrza mogą zostać upiększone widokiem żywych płomieni. Wybierać możemy między mocnym wkładem żeliwnym a stalowym, który jest tańszy, aczkolwiek mniej wytrzymały. Ciekawym pomysłem jest też kominek narożny. W przypadku zastosowania tego rozwiązania mamy możliwość oglądania ognia w dwóch stron pokoju.

  

Biokominek idealny do mieszkania

Dla wszystkich posiadaczy mniejszych mieszkań w blokach, a także osób, które nie chcą przeprowadzać gruntownych zmian instalacji w domu powstało innowacyjne, bezpieczne rozwiązanie– biokominek. Ten model sprawdzi się w każdym, nawet niewielkim wnętrzu. Funkcjonowanie opiera się na procesie spalania biopaliwa, w wyniku którego powstaje para wodna. W przypadku tego rozwiązania ilość wytwarzanego dwutlenku węgla jest stosunkowo mała. Do prawidłowego jego odprowadzania wystarczy jedynie sprawnie działająca wentylacja pomieszczenia, w którym używany jest biokominek. Korzystanie z biokominka jest łatwe i bezpieczne. W przypadku spalania biopaliwa nie mamy do czynienia z kłopotliwą sadzą i popiołem. W sklepach można znaleźć różne modele biokominków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

  

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie