Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.09
2017
1209

Kalendarz wydatków – jak go prowadzić?

Kalendarz wydatków – jak go prowadzić?

Wydawanie pieniędzy jest nieobce każdemu, tym bardziej, że nasze potrzeby stale rosną, a liczba sklepów i towaru również. Poza tym coraz modniejsze staje się chodzenie do restauracji, kina itp. Oczywiście nie ma w tym nic złego, o ile nie próbujemy żyć ponad stan i racjonalnie wydajemy pieniądze. Pomóc nam kalendarz wydatków, którego naprawdę warto prowadzić, nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy problemów finansowych.

Dzięki kalendarzowi jesteśmy w stanie mieć ciągłą kontrolę nad wydatkami. Gdy rozpiszemy sobie wszystko, co kupiliśmy i za ile, zobaczymy, czy rzeczywiście te rzeczy były nam potrzebne, czy nie można było kupić ich gdzieś taniej itp. Taki kalendarz pomoże w zaoszczędzeniu nawet sporej sumy. Przyda się to też osobom lepiej sytuowanym, bo przecież lepszym pomysłem jest pozbierać pieniądze na wakacje niż codziennie jadać w luksusowej restauracji albo kupić coś, co w ogóle nie jest nam potrzebne. Z drugiej strony może to także uświadomić niektórym, że nie muszą tylko odkładać pieniędzy i stać ich na to, aby czasem coś sobie kupić.

Oczywiście nie można dać się zwariować. Nie trzeba zapisywać każdego kupionego bochenka chleba, ani też odmawiać znajomym wyjścia do klubu, bo tego kalendarz nie przewidział. Chodzi po prostu o to, aby być świadomym swoich wydatków, nie rozpędzić się w zakupach, mieć pieniądze na wszystkie potrzeby i sytuacje kryzysowe. Taki kalendarz to nie wstyd.

Kategorie: Poradnik
Tagi: oszczędzanie, kalendarz wydatków, kalendarz

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie