Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.09
2017
1209

Wyprawka szkolna - ile nas kosztuje?

Wyprawka szkolna - ile nas kosztuje?

Wraz z jesiennym wrześniem i końcem lata wielkimi krokami nadchodzi początek roku szkolnego. To z kolei wiąże się z szeregiem przygotowań do nauki szkolnej, czemu towarzyszy prawdziwe szaleństwo zakupów. Rodzice wraz z pociechami wprost buszują po pobliskich księgarniach w poszukiwaniu promocji na podręczniki szkolne i inne szkolne akcesoria. Okres ten jest szczególnie niszczący dla domowego budżetu, który zostaje poważnie nadszarpnięty przez przedszkolne zakupy.

Badania populacyjne wykazały, że przeciętny Polak na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka wydaje od 300 do 700 złotych. Możemy zatem łatwo policzyć z jak dużymi kosztami w tym okresie muszą liczyć się rodziny wielodzietne, u których wspomniane koszty gwałtownie się mnożą. W skład wyprawki wchodzi oczywiście: tornister, zeszyty, książki, kredki, długopisy, pisaki, bloki rysunkowe, farbki i szereg innych tego rodzaju akcesoriów. Oprócz tego, początek szkoły wiąże się z zakupem nowych ubrań, takich jak: obuwie sportowe, dres i inne najbardziej potrzebne rzeczy.

Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na dokonanie pewnych oszczędności podczas zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jednym z nich jest zakup podręczników szkolnych od starszych klas. Używane podręczniki kosztują zazwyczaj o wiele mniej niż nowe, co w prostej linii przekłada się na zaoszczędzenie znaczących środków finansowych. Oprócz tego, na maraton po sklepach warto wybrać się do marketów, w których ceny akcesoriów szkolnych są zazwyczaj o wiele niższe. Dobrym miejscem na zakupy są również hurtownie akcesoriów biurowych, w których ceny są wyjątkowo korzystne, zupełnie inne niż we wspomnianych wcześniej księgarniach.

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie