Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.09
2017
1209

Jak działa suchy szampon i jak go używać?

Jak działa suchy szampon i jak go używać?

Jakie efekty możemy dzięki niemu osiągnąć? Czy niszczy włosy? Ile kosztuje i czy naprawdę warto w niego inwestować? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź poniżej.

Suchy szampon przyjdzie nam na ratunek, jeśli zaśpimy do pracy lub szkoły, nie zdążymy umyć włosów przed spotkaniem towarzyskim lub po prostu wtedy, gdy chcemy dodać naszej fryzurze nieco objętości. Jest banalnie prosty w użyciu – wystarczy spryskać nim nasadę włosów, wmasować w skórę głowy, a następnie dokładnie wyczesać. Obecnie na rynku kosmetycznym dostępne są różne rodzaje suchych szamponów, w tym także różne odmiany kolorystyczne dla blondynek, rudowłosych i szatynek.

Stosowany od czasu do czasu, suchy szampon nie niszczy włosów. Jednak w nadmiernych ilościach może wysuszać i podrażniać skórę głowy, powodując uciążliwie swędzenie, pieczenie, a nawet łupież. Dzieje się tak ze względu na zasadę jego działania, która oparta jest na dwóch składnikach: alkoholu i skrobi (ziemniaczanej, kukurydzianej, ryżowej). Nie są one zbyt przyjazne dla skóry głowy, dlatego też suchy szampon powinien być raczej wyjściem awaryjnym niż stale używanym kosmetykiem.

Cena suchego szamponu waha się od około 10 złotych (marki własne sklepów i marki drogeryjne ) do nawet 90 złotych (marki luksusowe). Na początek nie warto przepłacać i wypróbować któryś z tańszych odpowiedników. Warto obserwować reakcję skóry głowy i włosów. Pamiętajmy, że suchy szampon nie oczyszcza włosów, a jedynie odświeża je optycznie (na kilka godzin) poprzez wchłanianie sebum. W żadnym wypadku nie zastępuje prawdziwego szamponu!

Kategorie: Poradnik
Tagi: suchy szampon, szampon do włosów, kosmetyki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!
Super Promocje
19.05
2020
1209

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!

Czy wiesz co zrobić by skorzytsać z darmowej dostawy na Alegro?

Czytaj więcej »
Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Zobacz wszystkie