Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.09
2017
1209

Przydatne akcesoria rowerowe – elementy obowiązkowego wyposażenia roweru

Przydatne akcesoria rowerowe – elementy obowiązkowego wyposażenia roweru

Rower to nie tylko przyjemność i możliwość szybszego i zdrowszego poruszania się po mieście, coraz chętniej wybierany już nie tylko przez młodych ludzi, ale osoby ceniące sobie możliwość alternatywy wobec samochodu czy transportu miejskiego. To też obowiązek wyposażenie go w akcesoria zgodne z przepisami kodeksu drogowego lub inne elementy ułatwiające jego codzienne użytkowanie. O jakich obowiązkowych elementach wyposażenia roweru powinien więc pamiętać każdy odpowiedzialny rowerzysta, który nie chce zarobić mandatu?

Do obowiązkowych akcesoriów wyposażenia roweru należy oświetlenie, zwiększające bezpieczeństwo rowerzysty przy poruszaniu się na drodze. Z tyłu powinno więc znaleźć się światło czerwone stałe lub migające, światło odblaskowe w kształcie innym niż trójkąt, a z przodu oświetlenie w kolorze białym lub żółtym zamocowane na wysokości nie wyższej niż 150 cm.

Kolejnym obowiązkowym elementem jest dzwonek umożliwiający ostrzeżenie osób na rowerach lub poruszających się pieszo (co, niestety, często zdarza się na ścieżkach rowerowych) o zbliżaniu się naszego pojazdu. Warto przy tym zainwestować w dzwonek o raczej tradycyjnym sygnale, przepisy mówią bowiem o „sygnale ostrzegawczym o nieprzeraźliwym dźwięku”, co można interpretować indywidualnie, ale może lepiej niekoniecznie w obecności policji.

Wszelkie pozostałe wyposażenie rowerzysty, jak kaski, lusterka czy bagażniki, są już elementami dodatkowymi, dobieranymi w zgodzie z jego wygodą czy zapewnieniem sobie bezpieczeństwa. Warto pamiętać o wspomnianych wyżej dwóch, aby nie narazić się na mandat w wysokości nawet 150 złotych.

Kategorie: Porównania
Tagi: rower, akcesoria rowerowe, rower miejski

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie