Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.09
2017
1209

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Od wielu już lat miód Manuka stanowi przedmiot wielu badań prowadzonych przez naukowców, którzy są zafascynowani jego właściwościami. Póki co wytwarzany jest on jedynie w Nowej Zelandii z krzewu nazywanego właśnie manukiem.

Według specjalistów wyjątkowość tego właśnie miodu polega na znaczącej zawartości takiego związku jak metyloglioksal, który znany jest w świecie medycyny z tego, że jest całkowicie naturalny, ma silne właściwości antybakteryjne, doskonale działa również wzmacniająco na układ immunologiczny oraz wspomaga procesy zachodzące w układzie pokarmowym.

Miód manuka bardzo często wykorzystuje się w wielu płynach przeznaczonych do płukania jamy ustnej, co tylko dowodzi jego niesamowitych i bardzo silnych właściwości antybakteryjnych. Jest równie skuteczny, a niekiedy nawet znacznie skuteczniejszy od pozostałych płynów będących w ofercie rynkowej. Wielu lekarz mówi, że miód manuka może być również stosowany do pielęgnacji ran, nie tylko w warunkach domowych, bowiem stosowany jest w niektórych gabinetach lekarskich do opatrywania ran, zastępując tym samym środki antybiotyczne, które nie każdy może z różnych przyczyn przyjmować.

Naukowcy póki co pracują nad zastosowaniem tego miodu w terapiach antyrakowych. Pierwsze przeprowadzone pod tym kątem badania pozwalają na optymizm w tek kwestii. Jednak nadal wymaga to bardzo wielu skomplikowanych badań, dlatego też póki co osoby z nowotworami nie są poddawane nawet eksperymentalnemu leczeniu z wykorzystaniem miodu manuka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: miód, miód manuka, miody, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie