Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.08
2017
1209

Laptop, tablet czy zeszyt? Jak lepiej zapisywać notatki w szkole?

Laptop, tablet czy zeszyt? Jak lepiej zapisywać notatki w szkole?

Kwestia wyższości nowoczesnych technologii nad tradycyjnymi metodami nauczania, to problem wciąż na nowo poruszanym przez organy edukacyjne. 

Zarówno nauczyciele, rodzice, jak i sami uczniowie dzielą się na dwie grupy: zwolenników i przeciwników stosowania narzędzi multimedialnych do notowania poruszanych na lekcjach tematów i informacji. Czy jednak faktycznie kwestia ta w ogóle powinna należeć do spornych? Czy istnieje jasna odpowiedź na pytanie: co jest lepsze tablet, laptop czy może zwykły zeszyt?

Zalety notowania na tabletach i w laptopach

Zalet sporządzania notatek na nowoczesnych urządzeniach multimedialnych nie brakuje. Niewątpliwie będzie to jednak lepsza metoda dla studentów, niż np. uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. W ten sposób utrwalone notatki z pewnością będą bardziej czytelne i schludne. Możemy je bez trudu wzbogacić o obrazy, zdjęcia i wykresy. Dodatkowo tak zapisane informacje o wiele łatwiej powielimy czy udostępnimy innym użytkownikom. Zaletą urządzeń multimedialnych będzie również ich kompaktowość – wystarczy jeden tablet zamiast np. pięciu zeszytów.

Zalety notowania w tradycyjnych zeszytach

Zalet notowania przebiegu lekcji w tradycyjnym zeszycie jest sporo. Przede wszystkim uczeń w ten sposób ćwiczy, jakże ważne podstawy kaligrafii. Drugą, bardzo ważną kwestią, jest fakt, że zeszyt w przeciwieństwie do urządzenia elektronicznego, nigdy się nie rozładuje a zapisane tam informacje będą zawsze dostępne. Dodatkowo notując w zeszycie niewątpliwie utrwalamy na bieżąco informacje.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zeszyt, tablet, laptop, szkoła, notatki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie