Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.08
2017
1209

Laptop, tablet czy zeszyt? Jak lepiej zapisywać notatki w szkole?

Laptop, tablet czy zeszyt? Jak lepiej zapisywać notatki w szkole?

Kwestia wyższości nowoczesnych technologii nad tradycyjnymi metodami nauczania, to problem wciąż na nowo poruszanym przez organy edukacyjne. 

Zarówno nauczyciele, rodzice, jak i sami uczniowie dzielą się na dwie grupy: zwolenników i przeciwników stosowania narzędzi multimedialnych do notowania poruszanych na lekcjach tematów i informacji. Czy jednak faktycznie kwestia ta w ogóle powinna należeć do spornych? Czy istnieje jasna odpowiedź na pytanie: co jest lepsze tablet, laptop czy może zwykły zeszyt?

Zalety notowania na tabletach i w laptopach

Zalet sporządzania notatek na nowoczesnych urządzeniach multimedialnych nie brakuje. Niewątpliwie będzie to jednak lepsza metoda dla studentów, niż np. uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. W ten sposób utrwalone notatki z pewnością będą bardziej czytelne i schludne. Możemy je bez trudu wzbogacić o obrazy, zdjęcia i wykresy. Dodatkowo tak zapisane informacje o wiele łatwiej powielimy czy udostępnimy innym użytkownikom. Zaletą urządzeń multimedialnych będzie również ich kompaktowość – wystarczy jeden tablet zamiast np. pięciu zeszytów.

Zalety notowania w tradycyjnych zeszytach

Zalet notowania przebiegu lekcji w tradycyjnym zeszycie jest sporo. Przede wszystkim uczeń w ten sposób ćwiczy, jakże ważne podstawy kaligrafii. Drugą, bardzo ważną kwestią, jest fakt, że zeszyt w przeciwieństwie do urządzenia elektronicznego, nigdy się nie rozładuje a zapisane tam informacje będą zawsze dostępne. Dodatkowo notując w zeszycie niewątpliwie utrwalamy na bieżąco informacje.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zeszyt, tablet, laptop, szkoła, notatki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!
Super Promocje
19.05
2020
1209

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!

Czy wiesz co zrobić by skorzytsać z darmowej dostawy na Alegro?

Czytaj więcej »
Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Zobacz wszystkie