Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.08
2017
1209

Jakie przetwory z warzyw warto zrobić na jesień?

Jakie przetwory z warzyw warto zrobić na jesień?

Jesienne przetwory sprawdzają się idealnie podczas zimy, ponieważ są pełne witamin, minerałów a oprócz tego charakteryzuje je niezwykły smak i aromat, którego w sklepowych słoiczkach na próżno szukać. Jakie jednak warzywne przetwory na zimę warto przygotować?

Sos pomidorowy

Pomidory, które dostępne są w sklepach zimą, pozbawione są całkowicie smaku oraz przepięknego zapachu. Z tego też względu jesienią warto przygotować na zimę przepyszny sos pomidorowy, który można wykorzystać nie tylko do polania nim makaronu, ale również do przygotowania zupy pomidorowej. Aby przygotować taki sos, należy zaopatrzyć się w kilka kilogramów pomidorów oraz odrobinę soli i cukru. Pomidory należy najpierw sparzyć, a następnie usunąć z nich skórkę oraz twarde łyka ze środka. Następnie należy je zblendować i chwilę odparować w garnku, dodając niewielką ilość cukru i soli. Oczywiście można usunąć z nich pestki, przelewając przez sitko, jednak nie jest to koniecznością. Gdy sos jest już gotowy, należy przelać go do słoików i zapasteryzować gotując słoiki w garnku z wodą.

Ogórki kiszone i marynowane

Kolejnym świetnym pomysłem na jesienne przetwory jest ukiszenie oraz zakonserwowanie ogórków. W przypadku ogórków kiszonych wystarczy w słoiku umieścić ogórki, gorczycę oraz koperek zalewając całość wodą. W przypadku ogórków konserwowych konieczne jest przygotowanie specjalnej zalewy na bazie octu i wody.

Leczo

Innym pomysłem na jesienne przetwory jest przygotowanie leczo, które składa się z papryki, pomidorów, cebuli i ewentualnie cukinii. Wszystkie składniki należy podgotować w garnku, a następnie przełożyć do słoików. Słoiki należy następnie bardzo szczelnie zamknąć, podgotowując je przez chwilę w wodzie.

Kategorie: Poradnik
Tagi: przetwory, oso pomidorowy, ogórki kiszone, leczo

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie