Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.08
2017
1209

Jakie przetwory z owoców warto zrobić na jesień?

Jakie przetwory z owoców warto zrobić na jesień?

Koniec lata to najlepszy czas na to, aby w domowym zaciszu przygotować owocowe przetwory na sezon jesienno-zimowy. Niestety sklepowe przetwory zawierają bardzo duże ilości cukru oraz niepotrzebnych dodatków, dlatego też dbając o swoje zdrowie, warto przygotować własne przetwory. Co jednak warto zrobić z sezonowych owoców?

Konfitury

Konfitury przygotowuje się z całych owoców, dodając do nich jedynie niewielką ilość cukru. Takie przetwory można wykorzystać zimą jako dodatek do ciast lub kanapek. Przygotowanie konfitur nie jest skomplikowane, ponieważ wybrane owoce takie jak jabłka, brzoskwinie, aronię lub porzeczki należy chwilę podgotować, ponieważ w ten sposób zachowują one swoją konsystencję.

Dżemy

Najlepsze dżemy powstają ze śliwek, a jeśli chodzi o ich konsystencję, to powinna być dosyć gęsta i galaretkowata. Aby przygotować dżem, do owoców należy dodać nie tylko niewielką ilość cukru, ale również pektynę. Obecnie w sklepach można bez problemu zakupić specjalne fixy, które pomogą uzyskać odpowiednią konsystencję dżemu.

Powidła

Powidła przygotowuje się z bardzo słodkich i dojrzałych owoców, dlatego też przygotowują je, nie należy dodawać do nich cukru. Wybrane owoce wystarczy gotować na małym ogniu, aż uzyskają konsystencję gęstej pasty.

Nalewki

Nalewki sprawdzają się idealnie w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ wspomagają leczenie przeziębienia oraz innych schorzeń. Nalewki działają nie tylko leczniczo, ale również rozgrzewająco. Z jakich owoców można je jednak przygotować? Najlepiej w tym przypadku sprawdza się aronia, maliny, dereń oraz berberys. Nalewki składają się nie tylko z owoców, ale również z alkoholu.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie