Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.08
2017
1209

Piekarnik dual cook - wady i zalety

Piekarnik dual cook - wady i zalety

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stały się piekarniki z funkcją Dual Cook. Przezorni konsumenci przed dokonaniem zakupu pragną na ogół rozważyć wszelkie plusy i minusy tego rodzaju rozwiązania, dlatego poniżej przedstawiamy kilka informacji o wadach i zaletach piekarników z funkcją podwójnego pieczenia.

Czym jest Dual Cook?

Na początek kilka informacji o systemie Dual Cook, który wprowadzić małą rewolucję w świecie dotychczasowych piekarników. Technologia Dual Cook zwana również Twin Convection w olbrzymim skrócie polega na podziale jednego rejonu roboczego na dwa niezależne od siebie na wybranej wysokości. Każdy z obszarów posiada własny wiatrak i własną grzałkę. Dzięki temu w jednym piekarniku możemy w tym samym czasie upiec dwie odrębne potrawy w różnych temperaturach i z wykorzystaniem innego systemu pieczenia. Dodatkowo, najnowsze z piekarników z funkcją Dual Cook wyposażone są w możliwość pieczenia na parze, co sprzyja nabywaniu zdrowych nawyków i zachowań żywieniowych.

sklepy agd rtv

Wady i zalety

Podsumowując zebrane informacje, wyodrębnić można kilka zalet i o wiele mniej wad tego nowego rozwiązania kulinarnego. Do podstawowych zalet tego rozwiązania należy bezsprzecznie oszczędność czasu i pieniędzy. Wykorzystanie całej przestrzeni piekarnika w danym czasie w zależności od potrzeb przekłada się na energooszczędność i krótszy czas pracy w kuchni. Oprócz tego sposób użytkowania piekarnika uznawany jest za wyjątkowo bezpieczny. Konsumenci doceniają również oryginalny wygląd piekarnika. Do ewidentnych wad piekarników z funkcją Dual Cook należy natomiast fakt, że zakres pracy urządzenia rozpoczyna się dopiero od 170 stopni Celsjusza, zatem nie ma możliwości ustawienia temperatury niższej. Ponadto, piekarniki tego rodzaju przeznaczone są wyłącznie pod zabudowę i nie spotkamy egzemplarza w wersji wolno stojącej.

Kategorie: Porównania
Tagi: piekarnik, dual cook, pieczenie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie