Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.08
2017
1209

Lodówka z systemem No Frost - wady i zalety

Lodówka z systemem No Frost - wady i zalety

No Frost jest to system, który niweluje gromadzenie się szronu w chłodziarko-zamrażarkach, usuwając w ten sposób konieczność cyklicznego jej rozmrażania. W zależności od producenta i modelu, system ten możemy podzielić na lodówki No Frost, czyli takie w których system ogranicza się tylko do zamrażarki, Full No Frost – czyli lodówki gdzie system obecny jest zarówno w zamrażarce jak i w chłodziarce, oraz Low Frost - lodówka, która nie musi być często rozmrażana.

Jak system No Frost działa w praktyce?

Sam schemat działania jest dość prosty. Polega to na tym, że mechanizm kontroluje poziom wilgotności w urządzeniu. Wilgotne powietrze kierowane jest prosto do skraplacza. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Główną zaletą systemu jest wygoda.

Rozmrażanie należy do czasochłonnych czynności i nie należy do zadań przyjemnych. Lodówka No Frost rozwiązuje problem konieczności rozmrażania. Po drugie estetyka. Zamrażarka bez szronu wygląda dużo lepiej, nie musimy jej przegrzebywać w poszukiwaniu jakiejś mrożonki bo widzimy co znajduje się w zamrażarce. Produkty nie przyklejają się do ścian i łatwo można je wyjąć. Jak każde rozwiązanie, system

Wady sytemu No Frost

Przede wszystkim odprowadzanie wilgotnego powietrza z urządzenia sprawia, że niektóre produkty żywnościowe mogą ulec wysuszeniu. Szczególnie w przypadku urządzeń z systemem Full No Frost (chłodziarka). Może to wymuszać czasem konieczność pakowania jedzenia do pudełek plastikowych. Druga sprawa to cena. Za komfort trzeba dopłacić.

Lodówki No Frost wydają się być olbrzymim ułatwieniem, należy jednak rozważyć plusy i minusy takiego zakupu. Będą świetnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które nie mają czasu na takie czynności jak rozmrażanie lodówki.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie