Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.08
2017
1209

Zakupy stacjonarne czy przez internet? Plusy i minusy

Zakupy stacjonarne czy przez internet? Plusy i minusy

Jeszcze wcale nie tak dawno temu zakupy online były czymś, o czym pojęcia nie miało wiele osób. Wszystko zmieniło się wraz z dynamicznym postępem technologicznym. Obecnie Internet otacza nas zewsząd, a dostęp do niego mają zarówno dorośli, jak i dzieci czy osoby starsze. Zakupy w Sieci stają się więc coraz popularniejsze, ale nie oznacza to, że przestaliśmy kupować w sklepach stacjonarnych. Nadal wyrastają one jak grzyby po deszczu. Jakie są plusy i minusy obu tych możliwości?

Zakupy stacjonarne i zakupy przez internet – poznaj ich wady i zalety

Osoby decydujące się na zakupy w sklepach stacjonarnych, cenią sobie możliwość dokładnego obejrzenia i dotknięcia przedmiotu. Ponadto mogą one przymierzyć buty i ubrania, wypróbować towar i zasięgnąć opinii na miejscu. Dodatkowo możliwe jest dokonanie samodzielnej oceny jakości wykonania oferowanego produktu. Są też jednak wady. Sklep stacjonarny jest otwarty w określonych godzinach, a więc odwiedzić go możemy najczęściej wtedy, kiedy sami pracujemy. Brak jest też możliwości porównania ofert kilku sklepów jednocześnie. Jest jeszcze jedna spora przeszkoda, a mianowicie konieczność szukania interesującego nas produktu. Ceny również pozostawiają wiele do życzenia.

Sklep online słynie z kolei z niższych cen. Można w nim przeglądać asortyment i dokonywać zakupu niezależnie od pory dnia. Zakupy w nocy? Nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż nie trzeba nawet ruszać się z fotela. Można także porównać ceny wielu sprzedawców w tym samym czasie. Z całą pewnością mamy tutaj znacznie większy wybór najróżniejszych produktów. Minusem jest ryzyko natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę i spotkania się z sytuacją niezgodności towaru z umową.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie