Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.08
2017
1209

Kurtka softshell – odzież do zadań specjalnych

Kurtka softshell – odzież do zadań specjalnych

Softshell miało być połączeniem właściwości bielizny termoaktywnej, warstwy ocieplającej i kurtki zewnętrznej z membraną. Obecnie ubrania softshell są niezwykle praktyczne, wiatroodporne i dopasowane do niekorzystnych warunków klimatycznych. Taka tkanina sprawdza się zarówno w okresie wiosennym i jesiennym, jak również zimowym. Sięgają po nią szczególnie osoby aktywne fizyczne, które uprawiają jogging, kolarstwo czy trekking. Czym jest tak naprawdę kurtka softshell i czy warto ją kupić?

Kurtka softshell – cóż to takiego i czy warto w nią zainwestować?

Softshell jest materiałem składającym się z trzech warstw – zewnętrznego poliestru, membrany i wewnętrznego polaru lub dzianiny. Dzięki temu kurtka softshell jest nieprzewiewna, oddychająca, w pewnym stopniu wodoodporna. Co więcej zapobiega wychłodzeniu organizmu, zapewnia komfort termiczny oraz nie chłonie brudu ani zanieczyszczeń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kurtka softshell nie je st tym samym co polar czy bluza, a ponadto różnią się one zastosowaniem. Przykładowo modele do biegania są wykonane z lekkiego i cienkiego materiału, a te przeznaczone do intensywniejszego wysiłku chronią przed wiatrem i utratą ciepła. Chociaż dzięki wyposażeniu kurtki w membranę, zwiększa się jej wodoodporność, to nie jest ona w stu procentach wodoszczelna.

Podczas wybierania kurtki softshell, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj i krój, gdzie nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju aktywności i jej intensywności. Dalej jest stopień izolacji termicznej, co wiąże się z kolei z gramaturą materiału. Nie bez znaczenia jest również oddychalność i wiatroszczelność.

Kategorie: Porównania
Tagi: kurtka softschell, softschell, kurtki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie