Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.08
2017
1209

Kurtka softshell – odzież do zadań specjalnych

Kurtka softshell – odzież do zadań specjalnych

Softshell miało być połączeniem właściwości bielizny termoaktywnej, warstwy ocieplającej i kurtki zewnętrznej z membraną. Obecnie ubrania softshell są niezwykle praktyczne, wiatroodporne i dopasowane do niekorzystnych warunków klimatycznych. Taka tkanina sprawdza się zarówno w okresie wiosennym i jesiennym, jak również zimowym. Sięgają po nią szczególnie osoby aktywne fizyczne, które uprawiają jogging, kolarstwo czy trekking. Czym jest tak naprawdę kurtka softshell i czy warto ją kupić?

Kurtka softshell – cóż to takiego i czy warto w nią zainwestować?

Softshell jest materiałem składającym się z trzech warstw – zewnętrznego poliestru, membrany i wewnętrznego polaru lub dzianiny. Dzięki temu kurtka softshell jest nieprzewiewna, oddychająca, w pewnym stopniu wodoodporna. Co więcej zapobiega wychłodzeniu organizmu, zapewnia komfort termiczny oraz nie chłonie brudu ani zanieczyszczeń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kurtka softshell nie je st tym samym co polar czy bluza, a ponadto różnią się one zastosowaniem. Przykładowo modele do biegania są wykonane z lekkiego i cienkiego materiału, a te przeznaczone do intensywniejszego wysiłku chronią przed wiatrem i utratą ciepła. Chociaż dzięki wyposażeniu kurtki w membranę, zwiększa się jej wodoodporność, to nie jest ona w stu procentach wodoszczelna.

Podczas wybierania kurtki softshell, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj i krój, gdzie nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju aktywności i jej intensywności. Dalej jest stopień izolacji termicznej, co wiąże się z kolei z gramaturą materiału. Nie bez znaczenia jest również oddychalność i wiatroszczelność.

Kategorie: Porównania
Tagi: kurtka softschell, softschell, kurtki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie