Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.08
2017
1209

Jak sprawnie zapakować walizkę na wakacje?

Jak sprawnie zapakować walizkę na wakacje?

Pakowanie walizki jest nie lada wyzwaniem. Nasz bagaż podręczny powinien być nie tylko sprytnie zapakowany, ale także prawidłowo oznaczony i zabezpieczony. Bardzo ważne jest też sprawdzenie informacji odnośnie tego, ile będzie on mógł ważyć, na co wpływa typ podróży. To właśnie na tej podstawie powinniśmy w ogóle wybierać walizkę. Pamiętajmy też o tym, że nie ma nic gorszego niż pakowanie się na ostatnią chwilę, czemu towarzyszy roztargnienie i chaos. Dobrze przemyślane pakowanie walizki pozwoli nam uniknąć nadbagażu i niemałych dopłat. Jak zatem spakować się na wakacje?

Niezbędny bagaż podręczny, czyli jak się spakować i nie zwariować?

Buty i ciężkie rzeczy zaleca się ułożyć na dnie walizki. Do butów zaś warto włożyć skarpetki. Obok butów lub na nich można położyć suszarkę czy kosmetyczkę. Następnie przechodzimy do spakowania pierwszej i drugiej warstwy ubrań. Najlepiej jest je zwinąć w rulon i ciasno ułożyć. Na samym wierzchu połóżmy rzeczy delikatne typu sukienki czy biustonosze. Paski zaleca się układać wzdłuż wewnętrznej krawędzi walizki.

W schowkach zaś umieśćmy spakowane luzem drobiazgi. Tabletki i biżuterię zaleca się trzymać w plastikowych pudełkach. W rogach walizki można upchać apaszki, pończochy i kostium kąpielowy, a brudną bieliznę najlepiej przechowywać w plastikowej torebce strunowej. Warto ograniczyć liczbę kosmetyków i zabierać tylko próbki czy małe opakowania. Wystrzegajmy się brania wielu rzeczy na zapas. Ponadto jeśli podróżujemy w towarzystwie, to warto podzielić się bagażem, dzięki czemu możliwe będzie wzięcie ze sobą większej ilości różnych rzeczy.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie