Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.08
2017
1209

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Młodzi rodzice stają przed wieloma ważnymi decyzjami związanymi z wyprawką dla niemowlaka. Muszą zaopatrzyć się w mnóstwo drobnych rzeczy do pielęgnacji bobasa, zabawki, malutkie ubranka, wózek dziecięcy, meble do dziecięcego pokoju. A jeżeli mają samochód, przed nimi jeszcze jeden bardzo ważny zakup – fotelik samochodowy.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli fotelików. Najważniejszym kryterium przy wyborze powinna być dla nas ocena w testach bezpieczeństwa, kupujemy go przecież po to, aby właściwie chronić dziecko w razie wypadku. Foteliki samochodowe dla większych dzieci można montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Według aktualnych badań przewóz dzieci tyłem do kierunku jazdy jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Musimy się też zdecydować, jaki przedział wagowy nas interesuje. Foteliki przystosowane są zazwyczaj dla dzieci o wadze 0–13 kg, 13–25 kg i 25–36 kg, ale dostępne są też modele, które „rosną razem z dzieckiem” (przedział wagowy 0–25 kg czy 0–36 kg).

fotelik samochodowy

Każdy fotelik należy przymierzyć zarówno do samochodu, jak i do dziecka. O ile dla noworodka odpowiedni będzie w zasadzie każdy fotelik przeznaczony do jego wieku, o tyle ze starszymi dziećmi nie jest już tak prosto. Są foteliki węższe, w których „barczyste” niemowlaki będą się czuły ściśnięte, albo dość krótkie, w których główka wysokiego dziecka nie będzie odpowiednio chroniona. Kluczowe jest zamontowanie fotelika przed zakupem we własnym samochodzie. Wykwalifikowany konsultant powinien ocenić kąt, pod jakim odchylone jest oparcie od pionu, oraz przeprowadzić krótki instruktaż odpowiedniego zamocowania fotelika w samochodzie.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie