Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.08
2017
1209

Rower dla dziecka - na jaki się zdecydować?

Rower dla dziecka - na jaki się zdecydować?

Jazda na rowerze to jedna z tych aktywności fizycznych, którą warto zarażać dziecko już od najmłodszych lat. Tym bardziej, iż sezon rowerowy w pełni, a jazda na jednośladzie nie tylko zapewnia ruch, ale także pozwala czerpać radość z uprawianej aktywności. Jednak aby jazda na rowerze była bezpieczna i przynosiła zadowolenie, to podstawowym warunkiem jest wybranie dla dziecka odpowiedniego jednośladu. I tutaj pojawia się odwieczny dylemat - na jaki rower się zdecydować?

Rodzaj roweru

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze roweru dla dziecka jest dostosowanie go do jego umiejętności. W przypadku malucha, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą formą aktywności, dobrym pomysłem jest rower biegowy, który w prosty sposób pomoże dziecku w nauce utrzymywania równowagi. Dodatkowo taki rower dla dziecka nauczy malucha koncentracji i sprawnego poruszania kierownicą, co przyda się na dalszych etapach nauki. Pewną alternatywą dla dzieci uczących się jeździć jest rower z dodatkowymi kółkami bocznymi, które pomagają utrzymać równowagę i uczą posługiwania się pedałami. Ostatnim stopniem rowerowego wtajemniczenia jest jednoślad na dwóch kółkach, którego wielkość powinna być dostosowana do wieku i wzrostu dziecka.

Wielkość roweru

Rower dla dziecka - aby był był bezpieczny i wygodny - musi być dostosowany do jego wieku, wzrostu i długości nóg. W tym przypadku liczy się przede wszystkim rozmiar kół, który jest wyrażany w calach. W przypadku rowerów dla maluchów (do 3 lat) rozmiar kół nie powinien przekraczać 12 cali. Im dziecko starsze, tym koła mogą być większe - koła w rowerze dla pięciolatka powinny wynosić 16 cali, a dla siedmiolatka - 20 cali. Natomiast w przypadku ośmiolatka można zakupić rower, którego koła będą posiadać 24 lub 26 cali. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż ważny jest rozmiar ramy - im dziecko młodsze, tym rama powinna być mniejsza.

Dodatkowe wyposażenie roweru

Jednym z podstawowych błędów rodziców jest kupowanie roweru dla dziecka z bogatym wyposażeniem. A tymczasem rower dla malucha powinien posiadać jedynie podstawowe wyposażenie, które zapewni mu wygodną i bezpieczną jazdę. W tym przypadku sprawdzi się model z hamulcami nożnymi (łatwiejszymi do opanowania), odpowiednim napędem (nie wymagającym zbyt dużej siły w uruchamianiu pedałów), dzwonkiem, odblaskami, miękkim siodełkiem, kierownicą z ograniczeniem skrętu oraz antypoślizgowymi rączkami. Warto także zwrócić uwagę na to, aby rower był stosunkowo lekki - co znacznie ułatwi utrzymywanie równowagi i cieszenie się jazdą.

Zakup roweru dla dziecka nie jest tak prosty i oczywisty, jak mogłoby się wydawać. I chociaż sklepy pełne są modeli przeznaczonych dla najmłodszych, to jednak ostateczny wybór powinien być dobrze przemyślany. Zasada jest prosta - rower dla dziecka powinien być wygodny, bezpieczny i dostosowany do jego umiejętności.

Kategorie: Porównania
Tagi: rower, rowery, rower dla dziecka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie