Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.08
2017
1209

Jak dokładnie wyczyścić laptopa?

Jak dokładnie wyczyścić laptopa?

Kompleksowe czyszczenie laptopa nie wymaga żadnego praktycznego doświadczenia, a co najważniejsze dzięki regularnemu serwisowi można zapobiec wielu kosztownym awariom laptopa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie rzeczy będą potrzebne do wyczyszczenia komputera i jak za to się właściwie zabrać.

Sprężone powietrze

Najprostszym, najwygodniejszym i zdecydowanie najszybszym sposobem na wyczyszczenie swojego laptopa jest magiczne sprężone powietrze. W dzisiejszych czasach puszkę sprężonego powietrza możemy kupić już za niecałe 15zł. Przed użyciem sprężonego powietrza warto wyjść ze swoim laptopem na zewnątrz. Zarówno komputer przenośny, jak i również komputer stacjonarny nigdy nie powinien być czyszczony w pomieszczeniu, ponieważ w ten sposób nawdychamy się tylko kurzu i co najgorsze narobimy w mieszkaniu niezły bałagan. W pierwszej kolejności warto dokładnie wyczyścić chłodzenie procesora oraz wentylator zasilacza. Warto zajrzeć również na kartę graficzną, ponieważ to właśnie w tych miejscach zbiera się najwięcej kurzu.

Nie tylko sprężone powietrze

Aby przywrócić laptopa do idealnego stanu warto zainwestować również w specjalne pędzelki oraz ściereczki czyszczące. Jeżeli chodzi o profesjonalne czyszczenie pędzelkiem, to specjaliści z branży IT zalecają używanie pędzla z włosia organicznego, ponieważ nie gromadzi on ładunków elektrostatycznych, przez które łatwo uszkodzić czyszczone podzespoły komputera. Profesjonalne ściereczki czyszczące jak łatwo się domyśleć idealnie nadają się do czyszczenia ekranu monitora, na którym praktycznie zawsze można znaleźć odciski palców i drobne plamki.

Kategorie: Poradnik
Tagi: laptop, czyszczenie laptopa, laptopy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!
Super Promocje
19.05
2020
1209

Usługa Allegro Smart została wydłużona o kolejny miesiąc!

Czy wiesz co zrobić by skorzytsać z darmowej dostawy na Alegro?

Czytaj więcej »
Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Zobacz wszystkie