Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.08
2017
1209

Jak dokładnie wyczyścić laptopa?

Jak dokładnie wyczyścić laptopa?

Kompleksowe czyszczenie laptopa nie wymaga żadnego praktycznego doświadczenia, a co najważniejsze dzięki regularnemu serwisowi można zapobiec wielu kosztownym awariom laptopa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie rzeczy będą potrzebne do wyczyszczenia komputera i jak za to się właściwie zabrać.

Sprężone powietrze

Najprostszym, najwygodniejszym i zdecydowanie najszybszym sposobem na wyczyszczenie swojego laptopa jest magiczne sprężone powietrze. W dzisiejszych czasach puszkę sprężonego powietrza możemy kupić już za niecałe 15zł. Przed użyciem sprężonego powietrza warto wyjść ze swoim laptopem na zewnątrz. Zarówno komputer przenośny, jak i również komputer stacjonarny nigdy nie powinien być czyszczony w pomieszczeniu, ponieważ w ten sposób nawdychamy się tylko kurzu i co najgorsze narobimy w mieszkaniu niezły bałagan. W pierwszej kolejności warto dokładnie wyczyścić chłodzenie procesora oraz wentylator zasilacza. Warto zajrzeć również na kartę graficzną, ponieważ to właśnie w tych miejscach zbiera się najwięcej kurzu.

Nie tylko sprężone powietrze

Aby przywrócić laptopa do idealnego stanu warto zainwestować również w specjalne pędzelki oraz ściereczki czyszczące. Jeżeli chodzi o profesjonalne czyszczenie pędzelkiem, to specjaliści z branży IT zalecają używanie pędzla z włosia organicznego, ponieważ nie gromadzi on ładunków elektrostatycznych, przez które łatwo uszkodzić czyszczone podzespoły komputera. Profesjonalne ściereczki czyszczące jak łatwo się domyśleć idealnie nadają się do czyszczenia ekranu monitora, na którym praktycznie zawsze można znaleźć odciski palców i drobne plamki.

Kategorie: Poradnik
Tagi: laptop, czyszczenie laptopa, laptopy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie