Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.08
2017
1209

Jak gotować z ekologicznych produktów, by zachować wartości odżywcze?

Jak gotować z ekologicznych produktów, by zachować wartości odżywcze?

Coraz więcej osób ma świadomość, że marchewka marchewce nie równa, nawet jeśli wyglądają tak samo. Jedna mogła rosnąć przy szosie, zawiera pestycydy, ołów, druga jest hodowana tradycyjnymi metodami i nawożona bez użycia toksycznych środków ochrony roślin.

Czym różni się żywność z hodowli ekologicznej od zwykłej?

Zdrowe odżywianie zaczyna się już na etapie wyboru żywności ekologicznej. Ta sama zasada dotyczy nie tylko warzyw czy owoców (największe ilości szkodliwych pestycydów znajdują się w pospolitych jabłkach!), ale też mięs. Drób z hodowli klatkowej zawiera hormony, antybiotyki, nie mówiąc już o tym, że kura nie spędziła ani jednego dnia na świeżym powietrzu. Jednak sam wybór żywności ekologicznej to nie wszystko, bo ważny jest też sposób gotowania potraw.

Jak przygotowywać posiłki z produktów ekologicznych?

Sposobem, który pozwoli zachować maksimum składników odżywczych, witamin i minerałów, jest gotowanie na parze. Gotujmy dania do miękkości. Błędem jest gotowanie warzyw w wodzie, bo gdy ją wylewamy, wraz z wodą pozbywamy się większości witamin. W robocie kuchennym możemy ustawić funkcję gotowania na parze, układając warzywa i mięso wewnątrz naczynia, co nie tylko służy naszemu zdrowiu, ale też ułatwia gotowanie i zmniejsza rachunki, a dzięki temu możemy wydać więcej na ekologiczne jedzenie.

Panuje taki mit, że zdrowa żywność jest droga, jednak chaotyczna dieta, jedzenie na mieście lub kupowanie gotowych potraw wcale nie wychodzi taniej. Jeśli mamy możliwość przyłączenia się do lokalnej kooperatywy spożywczej, zmniejszymy koszt żywności ekologicznej, ale na przykład musimy odebrać zamówienie w konkretny dzień (raz w tygodniu).

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie